Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6695
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Kwadracie zagra Escobarr – warto przyjść

Wtorek, 17 stycznia 2017, 8:12
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2017, 8:04
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: W Kwadracie zagra Escobarr – warto przyjść
Fot. Robert Czepielewski
Na jeleniogórskiej scenie rockowej pojawił się zespół, który zaskarbia sobie coraz szerszą rzeszę fanów. Mowa o grupie Escobarr. Już w piątek (20.01) muzycy zagrają w jeleniogórskim Klubie Kwadrat. O zespole, planach na przyszłość opowiada gitarzysta Escobarra Piotr Pawlak.

Jelonka.com: Escobarr to twój autorski projekt?
P. Pawlak - W Escobarr jest dużo mojego wkładu, ale każdy z nas ma swój kawałek podłogi w tym zespole. Każdy jest odpowiedzialny za coś innego – Escobarr tworzymy wspólnie.

Jelonka.com: Muzyka Escobarra to wypadkowa wielu gatunków rocka. Czy to znaczy, że Piotr Nowak pożegnał się z ciężkim graniem?
P. Pawlak - Metalowe granie mnie już dawno przestało cieszyć. W Escobarr mam dużo więcej przestrzeni i możliwości, dlatego postanowiłem zawiesić ciężkie granie. Nowy zespół jest dla mnie czymś bardzo ważnym.

Jelonka.com: Jak powstała grupa?
Piotr Pawlak - Patryk Kryński, Przemek Brzezicki oraz Mateusz Krempa od pewnego czasu jammowali sobie razem, napisali kilka numerów, aż pewnego dnia zaprosili mnie do wspólnego grania, następnie dołączył do nas Adam Jęczym. Tak powstał Escobarr.

Jelonka.com: W waszej muzyce słychać wpływy takich zespołów, jak Alice in Chaince, Wolfmother czy nawet The Doors... Jak nazwałbyś gatunek granej przez Escobarra muzyki ?
Piotr Pawlak - Raczej chcielibyśmy uniknąć szufladkowania naszej muzyki. Czerpiemy z tak wielu stylów rocka, a nawet z muzyki latynoskiej, że ciężko określić nasz gatunek tak precyzyjnie. Dlatego zapraszam 20 stycznia do Klubu Kwadrat na nasz koncert, gdzie będzie można skonfrontować się z naszą twórczością.

Jelonka.com: Pytanie, które zawsze pojawia się pod czas wywiadu z muzykiem. Planujecie wydanie płyty?
P. Pawlak - Oczywiście, że planujemy, nawet podjęliśmy już pewne kroki w tym kierunku... Ale spokojnie wszystko w swoim czasie.

Jelonka.com: Wpiątek w klubie Kwadrat Escobarr zagra koncert wspólnie z Korpis Karmel i Gebriellem. Kto jest organizatorem koncertu i jak do niego doszło?
P. Pawlak - Organizatorem koncertu jesteśmy my. Głównym koordynatorem tego wydarzenia jest nasz wokalista Adam Jęczmyk to, on dogadywał i załatwiał wszystkie sprawy związane z koncertem w Klubie Kwadrat. A do koncertu doszło tak, że pewnego dnia podjęliśmy decyzję, że pora pokazać się światu i dzięki temu będziemy mieli okazje spotkać się w najbliższy piątek w Klubie Kwadrat.

Jelonka.com: Naszą rozmowę zakończmy zaproszeniem na wasz koncert.
P. Pawlak - Gorąco zapraszam w imieniu swoim i moich wspaniałych kolegów na nasz koncert do Klubu Kwadrat, który odbędzie się 20 stycznia o godzinie 19.00 ZAPRASZAMY !

Escobarr:
Patryk Kryński – perkusja
Przemek Brzezicki- gitara basowa
Mateusz Krempa – gitara
Piotr Pawlak – gitara
Adam Jęczmyk - wokal

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group