Zalogowanych: 11

Kutno: W Kutnie bez niespodzianki

Sobota, 10 marca 2012, 21:11
Aktualizacja: 21:15
Jeleniogórskie Sudety poniosły 22. porażkę w 25 meczu rozegranym w ramach koszykarskiej I–ligi. Tym razem silniejszym zespołem okazał się AZS WSGK Polfarmex Kutno, który na własnym terenie pokonał "czerwoną latarnię" rozgrywek 66:54.

Spotkanie walczących o pierwszą ósemkę akademików z Kutna z ostatnimi w tabeli Sudetami miało wyrównany przebieg, szczególnie w trzech pierwszych kwartach, gdzie nieznacznie wygrywali gospodarze. W pierwszej "ćwiartce" dominowali miejscowi, ale dzięki celnej "trójce" Sterengi po 10. minutach przegrywaliśmy tylko 13:16. W drugiej odsłonie po trafieniach Wilusza, Prostaka oraz Sterengi jeleniogórzanie wyszli na prowadzenie 21:20, ale w 17. minucie to AZS cieszył się z 7-punktowego prowadzenia (30:23). Kolejnych 7 "oczek" było autorstwem gości, ale do przerwy na tablicy wyników było 35:31 dla ekipy z Kutna.

Po zmianie stron oba zespoły kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu, w 27. minucie było nawet 47:41 dla Sudetów, ale kolejne minuty należały do gospodarzy. AZS WSGK zanotował 18-punktową serię i miejscowi kibice nie mieli już złudzeń kto zdobędzie komplet punktów. Ostatecznie podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza przegrali 54:66.

W następnej kolejce (17. marca, godz. 19:00) Sudety zagrają we własnej hali z Polonia Przemyśl.

AZS WSGK Polfarmex Kutno - Sudety Jelenia Góra 66:54 (16:13, 19:18, 18:16, 13:7)

AZS: Perka 16, Grzesiński 12, Marciniak 11, Bacik 9, Bręk 7, Małecki 4, Kalinowski 3, Deja 2, Jakóbczyk 2, Linowski.

Sudety: Prostak 13, Kijanowski 11, Józefowicz 7, Sterenga 7, Wilusz 6, Minciel 5, Balcerzak 5, Bukowiecki.