Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9966
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Książnicy o NSZ

Czwartek, 4 kwietnia 2019, 8:14
Aktualizacja: Piątek, 5 kwietnia 2019, 10:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W Książnicy o NSZ
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (3.04) w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej odbyło się spotkanie z Leszkiem Żebrowskim, które było też okazją do wręczenia medali 75–lecia Narodowych Sił Zbrojnych dla kombatantów. Spotkanie uświetnił występ Dominika Sovy Gudowskiego.

Na początek organizatorzy podziękowali Książnicy Karkonoskiej za bezpłatne udostępnienie sali, w której pierwszym elementem spotkania było wręczenie medali z okazji 75-lecia Narodowych Sił Zbrojnych dla kombatantów ZŻNSZ Okręgu Dolnośląskiego: Czesława Lipińskiego, Stanisława Żurowskiego oraz Zbigniewa Boznańskiego.

Następnie swój wykład rozpoczął Leszek Żebrowski - publicysta historyczny, członek Rady Historycznej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Gość z Warszawy mówił m.in. o fałszywej retoryce na temat działalności NSZ, wymazywaniu ich z kart historii, bądź przypisywaniu nieprawdziwych działań. Podczas spotkania zaprzeczał jakoby NSZ rozpętało wojnę domową w podziemiu, kolaborowało z Niemcami. Przytaczał m.in. cytaty z raportu Gestapo, który głosił, że NSZ walczyło o niepodległą Polskę.

Na zakończenie spotkania zaśpiewał Dominik Sova Gudowski - jeleniogórski raper poruszający w swojej twórczości kwestie patriotyczne.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group