Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Książnicy Karkonoskiej – wystawa prac osadzonych

Czwartek, 16 lutego 2017, 8:35
Aktualizacja: 8:39
Autor: Joanna P.
Jelenia Góra: W Książnicy Karkonoskiej – wystawa prac osadzonych
Fot. Joanna P.
W Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze można obejrzeć nietypową wystawę obrazów. Pracę zostały namalowane przez osadzonych w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze.

Ekspozycja została zorganizowana w ramach kilkuletniej już współpracy kulturalno – oświatowej pomiędzy Książnicą Karkonoską a jeleniogórskim Aresztem Śledczym. Jest ona wynikiem uczestnictwa osadzonych w programie pt. Readaptacja Skazanych „MOJA PASJA”.

Celem programu jest rozwój zainteresowań i uzdolnień plastycznych osadzonych. Ma za zadanie przede wszystkim rozładować negatywne emocje oraz napięcia, a także ukształtować umiejętności społeczne i poznawcze osadzonych. Tego typu projekty pobudzają wszechstronny rozwój skazanych. Uczestnicy programu readaptacyjnego mają do dyspozycji pracownię modelarską, w której tworzą wszelakiego rodzaju wytwory artystyczne. Powstają w niej prace z papieru, obrazy olejne i grafitii a także rzeźby.

Wśród prezentowanych obrazów są trzy wyróżnione w Ogólnopolskim i Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki Więziennej Sztum 2013 – 2014 – 2015r.

Jest to pierwsza – większa, tego typu ekspozycja. W ubiegłym roku wystawiono kartki świąteczne, wykonane również przez osadzonych.

Prezentacja prac malarskich rozpoczęła się 14 lutego i potrwa jeszcze do 25 lutego. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród jeleniogórzan. Zainteresowani znajdą prace malarskie na pierwszym piętrze w Książnicy Karkonoskiej. Po jej zakończeniu obrazy najprawdopodobniej powrócą do Aresztu Śledczego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group