Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 7441
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „W krainie animacji” czy film o teatrze w MDK

Wtorek, 23 października 2012, 9:57
Aktualizacja: 10:49
Autor: Angela
Już dzisiaj (23.10) o godz. 16.30 Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na pokaz filmów uczestników zajęć teatralnych. Prezentacja o nazwie „W krainie animacji” składa się z krótkich etiud wykonanych przez dzieci i młodzież z użyciem techniki poklatkowej. Dodatkową atrakcją będzie występ teatralny najmłodszych aktorów z grupy „Agrafka”.

Formy teatralne prowadzone w Młodzieżowym Domu Kultury przez Krzysztofa Zwolińskiego już przeszło 10 lat wzbogacają ofertę ośrodka kultury. W zajęciach „Metafory” udział mogą brać gimnazjaliści i licealiści. Obie grupy mają na swoim koncie wiele sukcesów i nagród w konkursach teatralnych. Ostatnio „Metafora” specjalizuje się w spektaklach multimedialnych (otrzymała m.in. wyróżnienie za „Pamiętnik”), ale również tworzy musicale, tj. „Leniwiec – bracia zwariowani” zrealizowany wspólnie ze znaną grupą punkową czy też spektakl autorstwa Klaudiusza Leśniaka z niezapomnianymi aranżacjami Elvisa Presleya, w którym to wspomniany piosenkarz ląduje na polskiej wsi. Obu grupom co roku udaje się przygotować po 2-3 spektakle, które są wystawiane w macierzystej placówce MDK oraz na przeglądach teatralnych i w szkołach.

Prowadzący zajęcia pozwala aktorom na tworzenie własnych scenariuszy. Wspólnie z uczestnikami zajęć pisane są autorskie teksty, za które obie grupy dostały już wiele nagród, w tym za: „W poszukiwaniu narratora” Damiana Liszatyńskiego, „Męskie – Żeńskie” nagrodzone w Żarowie za niezapomniane kreacje Pawła Nowotnika i Michała Gawła, „Przygody Tools” Antoniny Olszewskiej czy wspomniane musicale. Grupa „Agrafka” swego czasu specjalizowała się w kabaretowych parodiach nagradzanych na przeglądach w Osiedlowym Domu Kultury przez jurorkę Irminę Babińską. Kręciołek”, „Mitologia w krzywym zwierciadle” – to tylko niektóre tytuły z popisowymi rolami Jakuba Mieszały.

- Zajęcia teatralne prowadzone w młodzieżowym Domu Kultury to nie tylko żmudne ćwiczenia dykcji, ale również możliwość realizacji własnych pomysłów literackich oraz częste występy przed widownią i udział w konkursach i przeglądach – mówi Danuta Sitek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek”. – Takie zajęcia to odpowiedź na niechlujstwo dzisiejszej wymowy wśród dzieci i młodzieży. Możliwość połączenia teatru i nowoczesnych technik multimedialnych wpływa na atrakcyjność tych zajęć. Dzieci uczą się klasycznych wierszy Tuwima i Brzechwy i realizują do nich animowane filmy z użyciem najnowocześniejszej filmowej technologii. Chętnych do udziału w artystycznych eksperymentach zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury, bo są jeszcze wolne miejsca – dodaje Danuta Sitek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
122
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group