Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11311
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: W KPN nie wszędzie z psem

Sobota, 31 lipca 2021, 9:42
Autor: WAC
Karkonosze: W KPN nie wszędzie z psem
Fot. KPN
W szczycie letniego sezonu turystycznego Karkonoski Park Narodowych przypomina listę szlaków na swoim terenie, które są wyłączone z wędrówek z psami ze względów przyrodniczych, gdyż przebiegają przez najcenniejsze ostoje przyrody Karkonoszy oraz siedliska chronionych gatunków zwierząt

Zakaz wędrówek z psami w Karkonoskim Parku Narodowym obowiązuje na następujących odcinkach szlaków: na zielonym z Polany do szlaku czerwonego przy Słoneczniku, na zielonym od Pielgrzymów do schroniska Odrodzenie, na zielonym od Przełęczy Karkonoskiej (od schroniska Petrova Bouda), do Schroniska Pod Łabskim Szczytem i dalej Mokrą Drogą przez zbocza Szrenicy aż do Jakuszyc (cała Ścieżka nad Reglami jest z zakazem), na czarnym od Jaworowej Łąki w Czarnym Kotle Jagniątkowskim do Koralowej Ścieżki, na czarnym, na Petrówce od Jagniątkowa, od Drogi pod Reglami do szlaku czerwonego przy Petrovej Boudzie, przy wodospadzie Kamieńczyka, na czerwonym przez Kocioł Łomniczki od schroniska Dom Śląski do remontowanego schroniska Nad Łomniczką, na odcinku szlaku czerwonego od skrzyżowania z czarnym szlakiem z Michałowic do skrzyżowania z niebieskim prowadzącym do Przełęczy pod Śmielcem, na żółtym od Betonowego Mostu do remontowanego schroniska Nad Łomniczką, na niebieskim od Skalnego Stołu do Przełęczy Okraj.

Łączna długość wymienionych odcinków szlaków wynosi 34 kilometry. Na pozostałych szlakach (97 km) wędrówki z psami prowadzonymi  na smyczy są dopuszczone zgodnie z zapisami planu ochrony parku.

Obecność psa na terenie cennym przyrodniczo wymaga odpowiedzialności ze strony właściciela - informują przyrodnicy z KPN. - Przypominamy, że wędrowanie z psem po parku narodowym może się odbywać tylko na smyczy. Właściciel powinien posiadać też kaganiec dla psa, na wypadek sytuacji wymagającej jego użycia. Prosimy posiadaczy czworonogów o odpowiedzialną postawę i dbałość o ich zachowanie na szlaku w stosunku do innych turystów, zwierząt czy przyrody.  Dotyczy to nie tylko pozostawianych przez psy odchodów, ale też zachowań związanych z chęcią tropienia czy rozkopywania np. nor. Nie każdy może się czuć komfortowo w obecności obcego psa. Pamiętajmy, że nawet najlepiej ułożony pies może zareagować w sposób nieprzewidywalny w sytuacji dla niego nowej.

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
55%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group