Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 9647
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: W Karpaczu trwa III Forum Przemysłowe

Sobota, 9 grudnia 2017, 14:06
Aktualizacja: Niedziela, 10 grudnia 2017, 16:26
Autor: Paweł Guszała
Karpacz: W Karpaczu trwa III Forum Przemysłowe
Fot. Paweł Guszała
Mało jest takich wydarzeń na Dolnym Śląsku jak Forum Przemysłowe, skupiających w jednym miejscu kilka gałęzi życia gospodarczego. W Karpaczu w Hotelu Gołębiewski po raz trzeci można było spotkać znanych polityków, biznesowych gigantów czy czołowych ekspertów naszego kraju. Nie brakowało także gości z zagranicy.

W tym roku do Karpacza zjechało się około 700 osób ze świata biznesu, polityki, środowisk eksperckich oraz mediów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Pierwszego dnia w debacie poświęcono dużo czasu i uwagi zagadnieniom związanym z różnymi modelami współpracy, reindustrializacją, gospodarką cyfrową, rewolucją elektryczną w motoryzacji, bezpieczeństwem energetycznym oraz nowoczesnym i tradycyjnym przemysłem. Rozmowy toczyły się na wielu płaszczyznach podczas paneli dyskusyjnych, prezentacji czy solowych wystąpień. W holu cały czas odbywały się targi, na których swoje oferty przedstawiały liczne firmy. Organizatorem III Forum Przemysłowego w Karpaczu był Instytut Wschodni, zaś Głównym Partnerem był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

- Moim zdaniem to forum jest bardzo ważne nie tylko dla Dolnego Śląska, ale i dla Polski. Liczba osób jaka tutaj się zjechała świadczy o tym, że pomimo „młodego wieku” to wydarzenie ma już swoją markę. Temat przewodni to innowacyjna gospodarka, a Dolny Śląsk w tym kontekście jest bardzo dobrym przykładem. Z pośród 276 regionów w Polsce jesteśmy liderem pod względem liczby tworzonych miejsc pracy. To pośrednio wskazuje na wysokie tempo lokalnego rozwoju gospodarczego – zapewnia Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

- To zaszczyt i honor dla nas móc gościć jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń jeśli chodzi o teren Europy Środkowo-Wschodniej. Jestem przekonany, że tak jak Forum Ekonomiczne w Krynicy, Kongres Samorządowy w Krakowie, tak Forum Przemysłowe na stałe zwiąże się z naszym miastem – tłumaczył Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza.

To co najciekawsze nie zawsze rozgrywało się w zamkniętych salach. Forum to szansa dla tzw. rozmów kuluarowych, które zaowocować mogą nawiązaniem nowych kontaktów biznesowych. Przekonał się już o tym chociażby Burmistrz Wołowa. - W zeszłym roku udało mi się na forum pozyskać partnerów do działań związanych z oszczędnościami energetycznymi. Teraz na tym porozumieniu korzystają moi mieszkańcy – mówi Dariusz Chmura Burmistrz Wołowa.

Forum Przemysłowe jest podłożem dla twórczej debaty o gospodarce na wielu płaszczyznach. Dużą wartością tego wydarzenia jest szansa spotkania i porozmawiania z ekspertami wielu dziedzin. Jednym z nich był chociażby znany prawnik, komentator gospodarczy, członek Centrum im. Adama Smitha Robert Gwiazdowski. - Szkoda, że przedstawiciele rządu nie dopisali. Niestety przez zmiany w rządzie, teraz prawdopodobnie każdy z nich pilnuje swoich politycznych stołków w Warszawie. Mimo to bawimy się świetnie. Przy czym jest to zabawa intelektualna. Wymieniamy się pomysłami, które być może w przyszłości zaowocują – mówi R. Gwiazdowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1503
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Karkonosze
Wystartowali!
 
Kilometry
Pociągiem do Lwówka za trzy lata
 
Kultura
Baśnie dźwiękiem opowiedziane
 
Kultura
Debata "Między miastem a regionem" w Muzeum Karkonoskim
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group