Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6147
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Karpaczu trwa III Forum Przemysłowe

Wiadomości: Karpacz
Sobota, 9 grudnia 2017, 14:06
Aktualizacja: Niedziela, 10 grudnia 2017, 16:26
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Mało jest takich wydarzeń na Dolnym Śląsku jak Forum Przemysłowe, skupiających w jednym miejscu kilka gałęzi życia gospodarczego. W Karpaczu w Hotelu Gołębiewski po raz trzeci można było spotkać znanych polityków, biznesowych gigantów czy czołowych ekspertów naszego kraju. Nie brakowało także gości z zagranicy.

W tym roku do Karpacza zjechało się około 700 osób ze świata biznesu, polityki, środowisk eksperckich oraz mediów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Pierwszego dnia w debacie poświęcono dużo czasu i uwagi zagadnieniom związanym z różnymi modelami współpracy, reindustrializacją, gospodarką cyfrową, rewolucją elektryczną w motoryzacji, bezpieczeństwem energetycznym oraz nowoczesnym i tradycyjnym przemysłem. Rozmowy toczyły się na wielu płaszczyznach podczas paneli dyskusyjnych, prezentacji czy solowych wystąpień. W holu cały czas odbywały się targi, na których swoje oferty przedstawiały liczne firmy. Organizatorem III Forum Przemysłowego w Karpaczu był Instytut Wschodni, zaś Głównym Partnerem był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

- Moim zdaniem to forum jest bardzo ważne nie tylko dla Dolnego Śląska, ale i dla Polski. Liczba osób jaka tutaj się zjechała świadczy o tym, że pomimo „młodego wieku” to wydarzenie ma już swoją markę. Temat przewodni to innowacyjna gospodarka, a Dolny Śląsk w tym kontekście jest bardzo dobrym przykładem. Z pośród 276 regionów w Polsce jesteśmy liderem pod względem liczby tworzonych miejsc pracy. To pośrednio wskazuje na wysokie tempo lokalnego rozwoju gospodarczego – zapewnia Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

- To zaszczyt i honor dla nas móc gościć jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń jeśli chodzi o teren Europy Środkowo-Wschodniej. Jestem przekonany, że tak jak Forum Ekonomiczne w Krynicy, Kongres Samorządowy w Krakowie, tak Forum Przemysłowe na stałe zwiąże się z naszym miastem – tłumaczył Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza.

To co najciekawsze nie zawsze rozgrywało się w zamkniętych salach. Forum to szansa dla tzw. rozmów kuluarowych, które zaowocować mogą nawiązaniem nowych kontaktów biznesowych. Przekonał się już o tym chociażby Burmistrz Wołowa. - W zeszłym roku udało mi się na forum pozyskać partnerów do działań związanych z oszczędnościami energetycznymi. Teraz na tym porozumieniu korzystają moi mieszkańcy – mówi Dariusz Chmura Burmistrz Wołowa.

Forum Przemysłowe jest podłożem dla twórczej debaty o gospodarce na wielu płaszczyznach. Dużą wartością tego wydarzenia jest szansa spotkania i porozmawiania z ekspertami wielu dziedzin. Jednym z nich był chociażby znany prawnik, komentator gospodarczy, członek Centrum im. Adama Smitha Robert Gwiazdowski. - Szkoda, że przedstawiciele rządu nie dopisali. Niestety przez zmiany w rządzie, teraz prawdopodobnie każdy z nich pilnuje swoich politycznych stołków w Warszawie. Mimo to bawimy się świetnie. Przy czym jest to zabawa intelektualna. Wymieniamy się pomysłami, które być może w przyszłości zaowocują – mówi R. Gwiazdowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~budda 9-12-2017 14:42
"Mimo to bawimy się świetnie. Przy czym jest to zabawa intelektualna."Panie Gwiazdowski,rozumiem,że za tą zabawę zapłaciliście wszyscy ze swoich kieszeni?Nie wiem kim jest pan Gwiazdowski,ale jeżeli imprezę która jest organizowana przez państwowe instytucje ten gość nazywa zabawą,to źle świadczy o jego inteligencji! Ja nie lubię jak urzędasy bawią się za moje pieniądze.
~big 9-12-2017 16:30
Zabawa była przednia , Taksiarze mieli przynajmniej dobry zarobek i sporo wyjazdów do Jeleniogórskich Agencji Towarzyskich.
~bhtt 9-12-2017 17:18
niestety nie wpływa to na rejon jeleniej góry i okolic zarobił gołąb i nieliczni - może by tak na 1 Maja w jeleniej takie spotkanie heh
~coach 9-12-2017 18:19
pojedzą,popiją,po..upczą i tyle z tego wyniknie.
~Molibden 9-12-2017 20:59
Co nam Polakom z tego ze kilku cwaniakow, ktorzy dorobili sie majatkow po transformacji ustrojowej przejmojac panstwowe majatki, spotkalo sie - pojedli popili pogadali o p...lach a my i tak tyramy i bedziemy tyrac teraz to juz razem z ukraincami w niemieckich fabrykach produkuja np podzespoly do miemieckich samochodow na ktore bedziemy mogli sobie pozwolic jak niemiec bedzie chcial sprzedac po 12-15 latach uzytkowania. Nic z tego nie wynika. Poki jestesmy tylko montownia to nie ma co dyskutowac bo w polsce nie ma polskiego przemyslu.
~nanogo 9-12-2017 21:49
do: ~Molibden (20:59)
Jak potrafisz tylko śrubki przykręcać to nie marudź. Wymyśl cuś i zadziw ludzkość.
~Bambo 9-12-2017 22:24
A ośmiorniczki, kawior, szampan i inne frykasy są? Czy ktoś zna menu?
~frykasy 9-12-2017 22:48
do: ~Bambo (22:24)
consome z szydełkiem, zioberko z kaczki i skrzydełka wieprzowe po brukselsku w sosie narodowym
~ 10-12-2017 6:10
Ja wymyslilem dwa razy, i dwa razy SB-cy mi to zabrali. Potem dali mi patyk i powiedzieli abym grzebal ja i reszta POLAKOW w odchodach, a jak cos fajnego wygrzebiemy to i tak nam zabiora.
~wb 10-12-2017 8:59
Wg mnie Mateusz Morawiecki to polski patriota i czlowiek uczciwy. Pokazal ze jest dobrym organizatorem i sprawym menedzerem. Jestem optymistą jesli chodzi o kierowanie sprawami polskiego panstwa przez Zjednoczona Prawice. Dobrze rządzą.
~kogut 10-12-2017 9:31
jaka szkoda jęcek z pisem i beoszką nie ma foty i nie podzielił sie opłatkiem ,a na r to chłop liczył
~finko 10-12-2017 12:42
miałem zaproszenie na to forum nie mogłem wziąć udziału, a warunkiem było opłacenie pobytu i kosztów zorganizowania spotkania, które nie były wygórowane. więc wiem, że te spotkania i zabawy nie są na koszt podatnika. Na kosz podatnika spotykają się politycy a przedsiębiorcy i biznesmeni płacą za siebie.
~Do Koguta 10-12-2017 12:50
Ptaszyno, nazwiska piszemy z wielkiej litery. Dla Ciebie: Pan Jęcek.
~Raf44 10-12-2017 17:51
Nie ma tam pana Sikorskiego od ośmiorniczki wiec wszyscy za siebie płaca sami
~judym 10-12-2017 21:00
Jaki przemysł takie forum.
~kogut 11-12-2017 20:53
na pana to trzeba sobie zasłuzyc

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group