Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10120
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: W Karpaczu trwa budowa centrum zarządzania

Środa, 7 stycznia 2015, 7:54
Aktualizacja: 7:58
Autor: Mea
Karpacz: W Karpaczu trwa budowa centrum zarządzania
Fot. Archiwum
Ponad 6 mln zł kosztuje budowa centrum zarządzania, które powstaje w ramach polsko–czeskiego projektu „Współpraca i wymiana doświadczeń między strażakami w gminach Lanov, Szklarska Poręba i Karpacz”. – Dzięki niemu w Karpaczu powstanie administracyjne centrum, gdzie swoją siedzibę będzie miała m.in. straż pożarna i straż miejska – mówi Krystyna Kuczkiewicz–Sikorska, skarbnik Urzędu Miasta Karpacz.

Dzięki projektowi, w czeskiej gminie Lanov będzie remontowana strażnica. W ramach współpracy organizowane były również warsztaty i wymiany między strażakami ochotnikami po stronie polskiej, jak i czeskiej oraz między dziećmi z drużyn OSP.

Do tej pory Miasto dzierżawiło budynek dla Ochotniczej Straży Pożarnej. – Budowa remizy strażackiej rozpoczęła się w ubiegłym roku. Na dokończenie inwestycji w 2015 r. przewidziane jest ponad 3 mln 600 tys. zł z czego 1 mln 200 tys. zł zostało dofinansowane z projektu polsko-czeskiego – mówi pani skarbnik.

Na wiosnę planowane jest już zakończenie budowy przy ul. Obrońców Pokoju. – Zabezpieczone w budżecie jest już 100 tys. zł na wyposażenie centrum w m.in. meble biurowe, wieszaki na sprzęt strażacki oraz rzeczy do pomieszczenia socjalnego dla strażaków – informuje Krystyna Kuczkiewicz-Sikorska.

Budynek w kształcie litery L jest już w stanie surowym zamkniętym. –Na parterze powstaną dwa garaże na samochody OSP, zaplecze techniczne i dyżurka straży pożarnej, pomieszczenia straży miejskiej oraz biuro Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Na piętrze planowane jest utworzenie biur zarządzania kryzysowego, szatnie dla OSP, biuro komendanta oraz sala spotkań dla młodzieży – opowiada Jerzy Umański, kierownik Referatu Inwestycji, Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Karpacz.

Miasto ma w planach również dobudowanie do centrum takiego samego budynku, do którego miałoby zostać przeniesione Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. - Chcielibyśmy wyburzyć starą siedzibę MPGK i w jej miejsce wybudować nowy obiekt na cele Urzędu Miasta. Są to jednak dopiero plany – dodaje kierownik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
964
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group