Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6755
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: W Karpaczu grasuje oszustka

Czwartek, 24 czerwca 2010, 12:33
Aktualizacja: 12:34
Autor: TEJO
Staruszek stracił oszczędności całego życia, bo dał się podejść młodej kobiecie, która zaproponowała mu pomoc rzekomo z Unii Europejskiej. Oszustka ukradła pieniądze i znikła. Szuka jej policja.

Wczoraj około godzinny 11.30 w Karpaczu do mieszkania 87-letniego mężczyzny zapukała młoda kobieta, która powołując się na współpracę z proboszczem zaoferowała mu pomoc, którą rzekomo finansuje Unia Europejska i skierowana jest ona do osób ubogich.

Na poparcie swoich słów podarowała mu koc i nową koszulę. Oszustka tak manipulowała rozmową, że dowiedziała się o miejscach, w których pokrzywdzony przechowywał swoje oszczędności. Pod pretekstem podarowania mu nowego garnituru, gdy mężczyzna poszedł do innego pokoju przymierzyć spodnie kobieta ukradła wszystkie pieniądze i zniknęła. Jej łupem padły wszystkie jego oszczędności – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracownice Polskiego Czerwonego Krzyża, Narodowego Funduszu Zdrowia, pracownice wodociągów, domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły czy osoby oferujące pomoc dla osób ubogich. Funkcjonariusze proszą też opiekunów i bliskich starszych ludzi, którzy nie mają dostępu do Internetu, aby przestrzegli ich przed ryzykiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group