Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 5460
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: W Karpaczu bije licznik strat...

Czwartek, 24 grudnia 2020, 7:06
Autor: WAC
Karpacz: W Karpaczu bije licznik strat...
Fot. UM Karpacz
Na stronie internetowej miasta Karpacz uruchomiono licznik strat jakie ponosi branża turystyczna oraz samorząd w związku z lockdownem wprowadzonym w tej dziedzinie gospodarki.

Według szacunków samorząd miasta pod Śnieżką oraz właściciele tamtejszych obiektów noclegowych i gastronomicznych, stoków narciarskich, wypożyczalni sprzętu oraz inni czerpiący zysk z obsługi turystów, w okresie świąteczno – noworocznym oraz w czasie ferii stracą około 200 milionów złotych. Tymczasem zdaniem samorządowców oraz gestorów ruchu turystycznego dotychczasowe rządowe propozycje pomocy są zdecydowanie niewystarczające i nie obejmują wielu podmiotów.

Umieściliśmy ten licznik na oficjalnej stronie miasta, aby pokazać rządzącym jak wielka jest skala problemu i o jakiego rzędu stratach rozmawiamy - mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Co sekundę wskazania naszego licznika wzrastają o 38 złotych i 60 groszy. Kwota ta wynika z prostych obliczeń wykonanych na podstawie danych z poprzednich lat. Musimy pamiętać, że spora część ludzi z branży w naszym mieście przez trzy zimowe miesiące zarabia, aby przeżyć przez dalszą część roku. Dlatego czekamy na konkretne propozycje pomocy i wsparcia dla nich - podkreśla burmistrz.

Twoja reakcja na artykuł?

8
8%
Cieszy
24
24%
Hahaha
2
2%
Nudzi
4
4%
Smuci
3
3%
Złości
61
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
972
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group