Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2626
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W karnawale bawią się wspaniale

Wtorek, 2 lutego 2010, 13:16
Aktualizacja: 13:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W karnawale bawią się wspaniale
Fot. TEJO
Jak wygląda karnawał na świecie, co to są zapusty i w jaki sposób wykonać niezapomnianą maskę na bal przebierańców? Tego wszystkiego dowiedzieli się dziś najmłodsi jeleniogórzanie, którzy rozpoczęli ferie w Książnicy Karkonoskiej.

Zajęcia, które dziewczętom i chłopcom zaproponowała Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa przy Książnicy Karkonoskiej, cieszą się sporym zainteresowaniem. Na wtorkowe zajęcia przybył komplet zainteresowanych. Po rozgrzewce i poznaniu siebie przystąpiono do tematu spotkania: karnawału. Panie z biblioteki przygotowały dla dzieci prezentację multimedialną o karnawale.

Wypoczywający zobaczyli roztańczone Rio de Janeiro, maski weneckie i karnawał po chińsku. Poznali także rodzime obyczaje związane z karnawałowym szaleństwem. Na podstawie zapamiętanych obrazków oraz kierowani własną wyobraźnią uczestnicy zajęć sami tworzyli karnawałowe maski.

Spotkania odbywają się we wtorki i czwartki podczas dwóch tygodni zimowych wakacji. W programie przewidziano jeszcze turniej gier stolikowych, rozkosze łamania głowy oraz zajęcia z papieroplastyki. Dzieci poznają sztukę origami, kirinami, quilling oraz technikę czerpania papieru. Feriowiczów odwiedzi też przedstawiciel policji, który opowie o bezpieczeństwie nie tylko w czasie wolnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group