Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 6464
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W karnawale bawią się wspaniale

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 2 lutego 2010, 13:16
Aktualizacja: 13:56
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jak wygląda karnawał na świecie, co to są zapusty i w jaki sposób wykonać niezapomnianą maskę na bal przebierańców? Tego wszystkiego dowiedzieli się dziś najmłodsi jeleniogórzanie, którzy rozpoczęli ferie w Książnicy Karkonoskiej.

Zajęcia, które dziewczętom i chłopcom zaproponowała Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa przy Książnicy Karkonoskiej, cieszą się sporym zainteresowaniem. Na wtorkowe zajęcia przybył komplet zainteresowanych. Po rozgrzewce i poznaniu siebie przystąpiono do tematu spotkania: karnawału. Panie z biblioteki przygotowały dla dzieci prezentację multimedialną o karnawale.

Wypoczywający zobaczyli roztańczone Rio de Janeiro, maski weneckie i karnawał po chińsku. Poznali także rodzime obyczaje związane z karnawałowym szaleństwem. Na podstawie zapamiętanych obrazków oraz kierowani własną wyobraźnią uczestnicy zajęć sami tworzyli karnawałowe maski.

Spotkania odbywają się we wtorki i czwartki podczas dwóch tygodni zimowych wakacji. W programie przewidziano jeszcze turniej gier stolikowych, rozkosze łamania głowy oraz zajęcia z papieroplastyki. Dzieci poznają sztukę origami, kirinami, quilling oraz technikę czerpania papieru. Feriowiczów odwiedzi też przedstawiciel policji, który opowie o bezpieczeństwie nie tylko w czasie wolnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

*piipi* 2-02-2010 13:36
~ TAK ! ..mój *sąsiad spadł z łózka ! ~Hi, ...*SŁYSZAŁAM !
~CzłowiekSukcesu 2-02-2010 14:09
A ja w tym roku zabieram swoją kochankę i razem udajemy sie na karnawał do Palma de Mallorca. Gorące klimaty i szalona zabawa - nie mogę sie doczekać. Pozdrawiam wszystkich spędzających karnawał w domu przed telewizorem.
*piipi* 2-02-2010 15:58
..do - [~CzłowiekaSukcesu ..] .. ale wyląduj w *ciudad,bo ..*Palma ma duzo smutnych Niemców !
Patol 2-02-2010 16:24
Ja tam najlepiej się bawię jak jest post! W karnawale tłok na imprezach i sąsiedzi też imprezują... Ogólnie za dużo imprez jest... Mnie już powoli zaczyna "szarpać" z rana, z prawej strony ;/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group