Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6570
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Karkonoszach blisko Wenecji

Czwartek, 16 marca 2006, 0:00
Autor: rylit
Jelenia Góra: W Karkonoszach blisko Wenecji
Fot. rylit
Zapowiadane na naszej stronie internetowej spotkanie „Mit Wenecji w Kulturze Europejskiej” mimo przeciwieństw losu, odbyło się w Galerii „Muflon” Miejskiego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Choroba nie pozwoliła na uczestnictwo w nim głównych bohaterów zapowiadanych wcześniej na plakatach i w informatorach: Janusza Pytela, fotografa, którego wystawa goszcząca aktualnie w galerii była inspiracją tego spotkania, oraz Joanny Mielec, historyka sztuki, znawczyni tematu.

Dzięki staraniom dyrektora MDK „Muflon” Henryka Dumina i, jak się później okazało, również wielkiego pasjonata Wenecji, przybyli goście nie czuli się zawiedzeni.
Dumin wprowadził przybyłych gości z wielką znajomością rzeczy w nastrój tego miasta na wodzie, przedstawiając bardzo bogaty rys historyczny i kulturalny.
Odbiciem tego bogatego i pięknego życia były utwory literackie Josifa Brodskiego prezentowane przez zaproszonego aktora Teatru „Cinema” Tadeusza Rybickiego. Prezentowane były też inne utwory znanych autorów sławiące piękno Wenecji.

Zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać też utwory poetyckie dotyczące Wenecji, samego prelegenta, który okazał się również zdolnym poetą. Pięknie brzmiały strofy w ustach samego autora.
Ciekawostką był zabytkowy fotel, prawdopodobnie dzieło artystów weneckich. Zdarzało się, że goście próbowali, choć na chwilę poczuć nastrój tego ginącego miasta, siadając w tym pięknym meblu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group