Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 7657
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W jeleniogórskim PSL–u trwa „drzemka”?

Piątek, 27 marca 2015, 8:07
Aktualizacja: 8:09
Autor: Przemek Kaczałko
Region: W jeleniogórskim PSL–u  trwa „drzemka”?
Fot. Archiwum
Przed wyborami samorządowymi w lokalnych strukturach Polskiego Stronnictwa Ludowego toczyła się zaciekła walka o władzę, w wyniku której dotychczasowy szef miejskiego koła Roman Kuty został odsunięty i startował bez powodzenia z komitetu „Aktywna Polska”. Po wyborach miały zapaść ostateczne decyzje, ale minęły cztery miesiące, a decyzji wciąż brak...

Nic się nie zmieniło, nie ma orzeczenia Głównego Sądu Koleżeńskiego PSL – poinformował nas Roman Kuty, którego zapytaliśmy, czy zapadły już wiążące decyzje. Z kolei na decyzję niższego szczebla (Prezydium Zarządu Wojewódzkiego) czekają działacze nowych władz klubu w Jeleniej Górze:
- Sprawa p. Romana Kutego znajduje się obecnie w gestii Prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL we Wrocławiu. Zgodnie z obietnicami kierownictwa ZW powinna być zakończona w ciągu najbliższych dni. Członkowie jeleniogórskiej organizacji Stronnictwa z niecierpliwością oczekują na jej ostateczne rozwiązanie – czytamy w komunikacie zarządu miejskiego PSL z 10 marca br. Jak się okazuje, sprawa nadal nie jest rozwiązana, a Roman Kuty na pytanie, czy nadal chce działać w PSL-u, czy może stracił wiarę w tę partię odmówił odpowiedzi.

Przy okazji postanowiliśmy zapytać władze miejskie „Ludowców” o współpracę z ich nowym posłem Henrykiem Kmiecikiem, który wstąpił w szeregi partii po odejściu z Twojego Ruchu:
Zarząd Miejski PSL w Jeleniej Górze wyraża zadowolenie, że Polskie Stronnictwo Ludowe przyciąga coraz więcej zwolenników. Właśnie podczas posiedzenia w dniu 7 marca br. przyjęliśmy siedmiu nowych członków – mieszkańców Jeleniej Góry. Miło jest nam również, że do Stronnictwa przeszedł poseł Henryk Kmiecik. Jesteśmy zdania, że właśnie w naszej partii znajdzie miejsce dla realizacji swoich ambitnych pomysłów. Organizacja miejska PSL w Jeleniej Górze jest gotowa do jak najdalej idącego wsparcia dla realizacji jego inicjatyw. Sprawa lokalizacji biura p. Henryka Kmiecika pozostaje otwarta (dotychczas znajdowało się przy ul. Długiej – red.).

Czy w związku z politycznym transferem parlamentarzysta z Lubawki ma zapewnioną „jedynkę” w wyborach do Sejmu? - Miejsce kogokolwiek - w tym p. Henryka Kmiecika - na liście w wyborach parlamentarnych 2015 będzie zależało wyłącznie od decyzji Wojewódzkiej Konwencji Wyborczej PSL – odpowiedział Wojciech Smoliński.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że nie przewiduje się wizyty w Jeleniej Górze Adama Jarubasa, który jest kandydatem PSL na prezydenta RP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group