Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 9778
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Jeleniej Górze zmierzą się najlepsi

Czwartek, 14 marca 2013, 13:50
Aktualizacja: Piątek, 15 marca 2013, 13:11
Autor: MDvR
Jelenia Góra: W Jeleniej Górze zmierzą się najlepsi
Fot. użyczone
Za niespełna dwa miesiące Jelenia Górą zawładną najlepsi kolarze górscy w kraju. W sercu Karkonoszy odbędą się Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2013.

Tegoroczne Akademickiego Związku Sportowego będą wyjątkowe z kilku względów. Po pierwsze rywalizacja odbędzie się po raz pierwszy w Jeleniej Górze - na niezwykle widowiskowej i trudnej rundzie autorstwa Mai Włoszczowskiej. Po drugie na imprezie zostanie oficjalnie podana data przyszłorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym, których gospodarzem jest również Jelenia Góra. Organizatorzy imprezy rozpoczną tym samym promocję tej wielkiej, międzynarodowej imprezy, w której weźmie udział blisko 200 zawodników z całego świata. O wyjątkowości imprezy świadczy również fakt, że na trasie mistrzostw, po rozegraniu w sobotę wyścigu na czas odbędzie się dodatkowy wyścig dla wszystkich chętnych (kat. U-23 i Elita), oprócz zawodników zgłoszonych do AMP.

- Zapraszamy do sprawdzenia się na tej ciekawej trasie trenerów, przedstawicieli sponsorów, mediów i oczywiście mieszkańców Jeleniej Góry i okolic - mówi Grzegorz Miedziński organizator imprezy.

Tradycyjnie już mistrzostwa rozpoczną się w piątek - weryfikacją zawodników i oficjalnym treningiem (Hotel Mercure). W sobotę 11 maja odbędzie się wyścig indywidualny na czas kobiet oraz mężczyzn. Oprócz klasyfikacji w jeździe indywidualnej na czas, wyścig ten określi kolejność na starcie wyścigu głównego ze startu wspólnego, który rozegrany zostanie w niedzielę 12 maja. To podczas niego poznamy drużynowych i indywidualnych Akademickich Mistrzów Polski w XCO 2013. Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez: Shimano, Uvex, Enervit, BCM, Nikwax, Bike Care, Hi-Tec, Freixenet, Diagnostix, Zator.

Organizatorem imprezy jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Wrocławskiej ZOD w Jeleniej Górze, który odpowiada również za cykl AZS MTB CUP. Szczegóły na www.amp-mtb.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
612
maksymalnie 150
84%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group