Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6676
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Jeleniej Górze pogotowie przeciwpowodziowe

Czwartek, 14 lipca 2016, 17:14
Aktualizacja: 17:47
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: W Jeleniej Górze pogotowie przeciwpowodziowe
Fot. Archiwum
O godz. 16.15 Prezydent Jeleniej Góry ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego w obszarze miasta, w związku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego wód na obu największych rzekach. O godz. 16.00 stan wody na Bobrze wynosił 169 cm (przekroczenie 9 cm), a na Kamiennej – 175 cm (przekroczenie o 15 cm).

- Stany alarmowe na tych rzekach są zdecydowanie wyższe, na Bobrze - 220 cm, a na Kamiennej – 200 cm, więc rezerwa jest jeszcze znacząca, niemniej pogotowie przeciwpowodziowe oznacza, że służby i instytucje, odpowiedzialne za interwencje w takich przypadkach są powiadomione i są zobowiązane do takiej organizacji pracy, by w przypadku podjęcia decyzji o alarmie p.powodziowym być gotowymi do natychmiastowej interwencji - informuje Cezary Wiklik, rzecznik UM w Jeleniej Górze..

- Dotyczy to m.in. MPGK oraz Sp-ni Produkcyjnej, gdzie zgromadzone są worki i piach, które mogą służyć do budowy (podniesienia poziomu) wałów ochronnych. Powiadomione też zostały jednostki OSP na terenie miasta - dodaje.

Prognozy meteo nie są najgorsze – synoptycy przewidują, że intensywne opady trwać będą godz. 19.00 – 20.00, potem mają przechodzić w umiarkowane i niewielkie, aż do zanikania około północy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group