Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6734
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: W Jakuszycach pobiegli dla WOŚP

Poniedziałek, 16 stycznia 2017, 8:32
Aktualizacja: Wtorek, 17 stycznia 2017, 8:39
Autor: Robert Czepielewski
Polana Jakuszycka: W Jakuszycach pobiegli dla WOŚP
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (15.01) Polana Jakuszycka zapełniła się ludźmi, dla których pomoc innym jest celem nadrzędnym. Impreza „Biegniemy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” cieszyła się wielkim powodzeniem i zgromadziła więcej uczestników, niż było przygotowanych numerów startowych. – na starcie pojawiło się prawie 300 biegaczy.

Trasa liczyła 7 km i przebiegała Dolnym i Górnym Duktem. Na mecie na każdego uczestnika biegu czekał specjalny medal wykonany przez podopiecznych Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie, gorąca zupa, ciasta i gorące napoje.

Przez cały czas trwania imprezy atmosfera była wesoła i mocno „zakręcona”. Oczywiście tam, gdzie gra „Orkiestra” tam muszą też być dodatkowe atrakcje, a tych było wiele. Uczestnicy biegu wzięli udział w licytacji i losowaniu wielu nagród, wśród których były: przejażdżka ratrakiem i skuterem śnieżnym, był także pokaz sprzętu ratowniczego.

- Oddajemy tutaj dużo serducha, pomagamy, jak możemy. Dzisiaj liczy się tylko drugi człowiek - powiedział jeden z uczestników. - Tylu ‘muzykantów” w jednym czasie i miejscu nie biegnie nigdzie na świecie – podkreślał.

W trakcie trwania imprezy uzbierano 9150,92 zł. Przypomnijmy, że w tym roku pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group