Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7435
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Handlówce wiele się działo, wielu to widziało

Poniedziałek, 24 marca 2014, 8:00
Aktualizacja: Wtorek, 25 marca 2014, 8:03
Autor: R. Moszak
Jelenia Góra: W Handlówce wiele się działo, wielu to widziało
Fot. R. Moszak
"Gastronomia – Fryzjerstwo – Handel" – pod takim hasłem Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze gościł w piątek (21 marca 2014 r.) gimnazjalistów z Jeleniej Góry i okolic w ramach Dnia Otwartego naszej popularnej Handlówki. Naprawdę wiele się działo i wielu przyjechało, by to zobaczyć.

Aby zobaczyć jedyne w mieście i okolicy Centrum Gastronomiczne zjechali przyszli kucharze, cukiernicy oraz technicy kierunków gastronomicznych. Podziwiali kunszt uczniów Handlówki parzących przepyszną kawę, przygotowujących bezalkoholowe drinki w sali barowej oraz wycinających niezwykłe kształty w owocach i warzywach pod okiem nauczycieli zawodu w pracowni gastronomicznej. Można było obejrzeć nowoczesne piece konwekcyjne, profesjonalną kuchnię, pokaz nakrycia stołów w sali technologii gastronomicznej oraz sale obsługi klienta i restauracyjne. W pracowni języków obcych miała miejsce intrygująca wystawa hobbystyczna "Modelina w gastronomii".

W pracowni fryzjerskiej uczennice pod kierunkiem nauczycieli zawodu zaprezentowały szereg fryzur wykonanych na przykładowych główkach. W sali sprzedaży handlowcy i sprzedawcy prezentowali gimnazjalistom sprzęt i oprogramowanie, na którym uczą się zawodu. Odbyły się również warsztaty fizyczne dla gimnazjalistów.

Otworem stała cała szkoła, a do zobaczenia było wiele. Uśmiechnięta młodzież „Handlówki” oprowadzała po szkole swoich młodszych kolegów, a nauczyciele cierpliwie odpowiadali na pytania gimnazjalistów z Jeleniej Góry, Piechowic, Karpacza, Mysłakowic, Łomnicy, Wojcieszowa i wielu innych miejscowości. - Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy do szkoły na kolejne atrakcje już wkrótce – dziękowali dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz uczniowie „Handlówki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group