• Poniedziałek, 17 lutego 2020
  • Godz. 9:16
  • Imieniny: Aleksego, Łukasza, Zbigniewa
  • Czytających: 4352
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

W górach zima trzyma

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 6 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 6 kwietnia 2007, 12:07
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Kto nie lubi spędzać świąt przy zastawionym stole, może wybrać się na narty.

Zarówno w Karpaczu jak i w Szklarskiej Porębie, ale tylko w górnych partiach Karkonoszy, wciąż utrzymują się niezłe warunki narciarskie. – Można poszusować w wiosennym słońcu – zapewnia Agnieszka Kuliczkowska z Informacji Turystycznej w mieście pod Szrenicą.

Śnieg jest na Hali Szrenickiej i tradycyjnie na trasach biegowych Polany Jakuszyckiej. Czas świąteczny to ostatnia przed konserwacyjną przerwą możliwość skorzystania z wyciągu krzesełkowego. Od 10 do 27 kwietnia „kanapa” będzie nieczynna.

W okolicach Karpacza nadal panuje zima. – W okresie świątecznym od 7 do 9 kwietnia Kompleks Narciarski Śnieżka zaprasza na wiosenne szusowanie.
Warunki narciarskie na stokach Złotówki, Liczyrzepy, Liczykrupy i Zbyszka są dobre i dostateczne – poinformowano w Referacie Promocji Urzędu Miasta w Karpaczu.

Zainteresowanie świątecznym wypoczynkiem w karkonoskich kurortach jest spore, ale w wielu pensjonatach są jeszcze wolne miejsca. – Polacy zdecydowanie wolą spędzać Wielkanoc w gronie rodzinnym – wnioskują gestorzy turystyki. Nie brakuje cudzoziemców: na ulicach można spotkać Rosjan, którzy w tym roku, w tym samym czasie co Polacy obchodzą święta. Jest też wielu Niemców, którzy na świąteczny przedłużony weekend wybrali się w góry.

Lepiej jednak na razie nie wybierać się na piesze wędrówki. – W piątek było mglisto i ślisko. Szlaki są częściowo zmrożone i trudne. Do spacerów nie zachęca także widoczność, którą mgła na Kopie ograniczała do 50 metrów. Obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego – poinformowało Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Na święta pogoda ma się poprawić, ale nie są wykluczone opady deszczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~rek 6-04-2007 12:10
Park w Cieplcach mamy ładny i zadbany , jest gdzie posiedzieć .Cieszy to mieszkańców Cieplic.
~Kudlaty-82@o2.pl 7-04-2007 0:16
Wczoraj szedłem trasą: Kopa>Równia pod Śnieżką>Słoneczniki>Pielgrzymy. Ze Słoneczników widziałem przekaźnik na Śnieżnych Kotłach i Szrenicę, wiec dane o widoczności są nieaktualne. GORĄCO POLECAM tą trasę. (Również pani Agnieszce z Informacji Turystycznej;)) Czapeczka sie przyda. Pozdrawiam. Kudłaty;>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group