Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 9757
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: W górach i pod chmurką

Piątek, 30 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 9:35
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: W górach i pod chmurką
W Domu Śląskim blisko Śnieżki, na drogich balach i tańszych prywatkach, w pubach, w domach i na ulicy: tam mieszkańcy powitają Nowy Rok 2006. Do szampańskiego szału odliczamy już godziny.

Zawijas z polędwiczki wieprzowej z musem cielęco-rydzowym w muśnięciach sosu jałowcowego podawany z werblem ziemniaczanym – to jedno z bardziej wymyślnych dań, jakie znaleźliśmy w sylwestrowych menu. Będą mogli skosztować tych i innych specjałów ci, którzy zdecydowali się na bal sylwestrowy w Pałacu Paulinum. Koszt szaleństwa niemały, bo 600 złotych od osoby.

Nieco taniej jest w innych hotelach, ale w większości wejściówki zostały już wykupione.

Po raz pierwszy od ponad 60 lat sylwestrowi goście zawitają do Śląskiego Domu, schroniska przy stacji wyciągu krzesełkowego na Kopę pod Śnieżką. Wcześniej była tam strażnica pograniczników, którzy w tym roku obiekt opuścili. Wróciło tam górskie schronisko. Za sylwestrowo-noworoczną zabawę trzeba będzie zapłacić 50 złotych od pary. Są jeszcze wolne miejsca.

Nowy Rok powitany zostanie także w Odrodzeniu. Tam para zapłaci 20 złotych. Placówka zapewnia podkład muzyczny, ale o prowiant, trunki i napitki goście będą musieli zadbać sami.

Z kolei w najpopularniejszym karkonoskim schronisku „Samotnia”, wolnych miejsc na sylwestra już nie ma. Zabawa w noworoczną noc cieszy się tam tak dużym powodzeniem, że miejsca rezerwować trzeba kilka miesięcy wcześniej.

W Karpaczu o godz. 18 w namiocie „Żywca” ustawionym na stadionie miejskim do sylwestrowego szału będzie zachęcał Hieronim Wrona, znany prezenter muzyczny. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Żuki”. Goście zabawią się przy muzyce mechanicznej, zobaczą pokaz sztucznych ogni, a cała impreza zakończy się o 4 nad ranem w niedzielę, 1 stycznia 2006. Za wstęp para zapłaci 60 złotych.

Nie będzie zorganizowanej zabawy sylwestrowej na jeleniogórskim placu Ratuszowym. Jednak tradycyjnie wielu jeleniogórzan właśnie tam przywita Nowy Rok pod chmurką. To chyba sposób na najtańszego sylwestra i szampański toast.

Na placu Ratuszowym będą także strażnicy miejscy i policjanci, którzy przypilnują porządku. Stróże prawa przypominają o ostrożności przy odpalaniu fajerwerków i umiarkowaniu w spożyciu szampańskich trunków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1032
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
112
Nawet 10 lat więzienia za podpalenie łąki lub lasu!
 
112
Strażacy dbają o bezpieczeństwo kierowców
 
112
Zadymienie i ewakuacja
 
Aktualności
NASA docenia naszych fotografów!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group