Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4027
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W Dziwiszowie wybudują (wreszcie) chodnik

Sobota, 22 października 2016, 9:14
Aktualizacja: 10:49
Autor: Robert Czepielewski
Region: W Dziwiszowie wybudują (wreszcie) chodnik
Fot. Robert Czepielewski
Po 12 latach walk w Urzędzie Marszałkowskim, w przyszłym tygodniu ruszy budowa, długo oczekiwanego przez mieszkańców Dziwiszowa, chodnika. Inwestycja znacznie poprawi bezpieczeństwo na drodze biegnącej przez tę wieś. Według pomiaru ruchu, opracowanego przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei, dobowe natężenie pojazdów poruszających się na tym odcinku drogi średnio wynosi 3156.

Koszt inwestycji to 5 660 000 zł, z czego 2 200 000 zł są to fundusze budżetu gminy Jeżów Sudecki. Jednak pełna kwota, jaka była potrzebna do rozpoczęcia prac jest znacznie wyższa, ponieważ gmina za sumę 500 000 zł musiała wykupić część gruntów pod chodnik od ich właścicieli - połowę tych kosztów wziął na siebie Urząd Marszałkowski.

Harmonogram prac przewiduje, że jeszcze w tym roku powstanie 1300 metrów kanalizacji burzowej, stanie 14 nowych słupów energetycznych.

Z przyczyn technicznych chodnik będzie biegł raz po jednej, raz po drugiej stronie drogi. Od stadionu do pierwszych zabudowań w Dziwiszowie chodnik będzie miał charakter ścieżki rowerowo-pieszej i powstanie po prawej stronie drogi. Później będzie budowany po lewej stronie - do byłej firmy Nadex, gdzie powstanie jedna z dwóch kładek nad rzeką.

Budowa po prawej stronie zacznie się na wysokości ośrodka zdrowia i chodnik będzie biegł do zabudowań pod nr. 142. W tym miejscu nastąpi ostatnia zmiana i aż do pętli autobusowej chodnik będzie budowany po lewej stronie drogi. Przy każdej zmianie stron zaplanowano przejście dla pieszych z sygnalizacją ostrzegawczą.

W ramach tej inwestycji zostanie także wykonana nowa nawierzchnia drogi i nowa wiata autobusowa. Zakończenie prac przewidziane jest na czerwiec 2018 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group