Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3492
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W „Dwójce” poznali Zwierzaki – Przytulaki

Środa, 15 lutego 2012, 8:25
Aktualizacja: 8:25
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: W „Dwójce” poznali Zwierzaki – Przytulaki
Fot. Petr
Jak postępować ze zwierzętami i opiekować się domowym pupilem? Co powinien jeść pies, kot, chomik albo papuga? Kto to jest lekarz weterynarii i na czym polega jego praca? Oto czego dowiedziały się wczoraj przedszkolaki z jeleniogórskiej „Dwójki” w ramach projektu Zwierzaki – Przytulaki.

Zwierzaki - Przytulaki to projekt autorstwa Joanny Peczenenko, nauczyciela języka polskiego i autorki bajek dla dzieci oraz Kamili Kwaśniewicz, lekarza weterynarii. Jego celem jest przede wszystkim edukacja dzieci w wieku przedszkolnym w zakresie postępowania ze zwierzętami i opieki nad nimi, jak również wzbudzanie wśród „maluchów” zachowań empatycznych wobec zwierząt. Ale nie tylko, Zwierzaki - Przytulaki to także gry edukacyjne i spotkania z bajkami, w których wczoraj uczestniczyli podopieczni Miejskiego Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze.

– Zwierzę to nie zabawka, co powinno się uzmysławiać dzieciom od najmłodszych lat. Opieka nad domowym pupilem jest nie lada obowiązkiem wymagającym zaangażowania i dyscypliny od naszej pociechy. Jak karmić Zwierzaka - Przytulaka? Co robić, by pupil czuł się dobrze i nie był narażony na niebezpieczeństwo? Tego właśnie uczymy dzieci, starając się łączyć edukację z dobrą zabawą – tłumaczy Joanna Peczenenko.

Co ważne, w ramach projektu w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Jeleniej Górze odbyło się mini szkolenie: Jak zachować się w sytuacji kontaktu z niebezpiecznym, bezpańskim zwierzęciem. – Razem z dziećmi przećwiczyliśmy postawy „drzewko” oraz „żółwik”, które mogą uratować nas przed pogryzieniem przez agresywnego psa. Przedszkolaki muszą pamiętać, że nie każde zwierzę zachowuje się tak samo jak domowe. Trzeba kochać psy czy koty, ale też mieć wobec nich dystans – dodaje Kamila Kwaśniewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group