Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 5623
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Dniu Dziecka pamiętali o małych pacjentach

Piątek, 2 czerwca 2017, 8:50
Aktualizacja: Sobota, 3 czerwca 2017, 7:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W Dniu Dziecka pamiętali o małych pacjentach
Fot. Przemek Kaczałko
W czasie, gdy ich rówieśnicy bawią się podczas festynów i zabaw w szkołach, a także w domu z rodzicami – walczą o zdrowie w oddziale pediatrycznym. Dzieci, które w dniu swojego święta nie miały tyle szczęścia i spędziły ten czas w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej, również nie narzekały na nudę dzięki Stowarzyszeniu Pomocy Chorym Dzieciom.

Stowarzyszenie działające przy oddziale pediatrycznym WCSKJ od 17 lat dba w tym szczególnym dniu (1 czerwca) o uśmiechy na twarzach małych pacjentów (w sumie Dzień Dziecka organizuje od 26 lat). - Dla dzieci to wyjątkowy dzień, dlatego robimy wszystko, żeby były uśmiechnięte, radosne, aby zapomniały o chorobie i wszystkich przykrościach chociaż w tym jednym dniu. Szpital nie kojarzy się z czymś przyjemnym, ale nasz oddział musi być wyjątkowy – powiedziała Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom, które dzięki wsparciu sponsorów organizuje również święta dla dzieci.

- Te dzieci już są nieszczęśliwe, bo są chore zamiast być wśród rodziców, kolegów i koleżanek. Dlatego to kolejny szpital, w którym dzisiaj jestem – przywozimy nie tylko życzenia, ale i drobne prezenty od Województwa Dolnośląskiego – powiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa, który na uroczystość przybył z radnym Sejmiku Markiem Obrębalskim oraz przedstawicielami K.A.R.R. - agencji, która wcześniej ufundowała telewizor dla oddziału pediatrycznego.

Młodzi pacjenci mieli okazję pobawić się tego dnia z klaunem Rufim Rafim, który wcielił się w rolę Doktora Bolinóżki z Fundacji Czerwone Noski, a także zobaczyć „Czarodziejski spektakl” w wykonaniu Mateusza Śliwińskiego, któremu asystowały dzieci ze Świetlicy Środowiskowej przy Radzie Przyjaciół Harcerstwa. Maluchy otrzymały też skręcane baloniki, a na zakończenie był słodki poczęstunek dzięki wsparciu cukierniom Mrugała oraz Kleinowscy. Imprezę wsparły też Nadleśnictwo Szklarska Poręba, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Tesco Jelenia Góra, Kraina Miłych Przedmiotów „Heaven-eve” oraz studenci drugiego roku pielęgniarstwa Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. To właśnie dzięki studentom KPSW oddział wygląda przepięknie i dzieci mogły bawić się w bajkowej scenerii.

- Pracuję 28 lat w zawodzie i można byłoby się uodpornić na pewne sprawy, ale ja wyjątkowo to przeżywam i zawsze łamie mi się głos, bo identyfikuję się z dziećmi i rodzicami, którzy potrzebują bardzo dużego wsparcia – dodała Anna Sinica życząc małym pacjentom szybkiego powrotu do zdrowia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group