Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2499
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W czasie remontu ulicy Drzymały uruchomią "garbaty mostek"

Niedziela, 22 marca 2020, 11:19
Aktualizacja: Środa, 25 marca 2020, 5:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W czasie remontu ulicy Drzymały uruchomią "garbaty mostek"
Fot. Przemek Kaczałko
Wykonawca rozpoczął już pracę, a gdy rozpoczną się roboty drogowe i zajdzie konieczność wyłączenia ulicy z ruchu – poinformujemy o tym na naszych łamach. Remont ulicy Drzymały i Flisaków – bo o nim mowa – spowoduje szereg zmian w organizacji ruchu – planowane jest m.in. uruchomienie (jednokierunkowo) "garbatego mostku" między Osiedlem Robotniczym a ul. Wiejską.

Jak podkreślają władze miasta, konieczne będzie wytyczenie nowej trasy ok. 200 kursów autobusów MZK (linii nr 7, 8, 10, 16, 21, 22 i nocnej). Wkrótce poznamy szczegóły dotyczące lokalizacji tymczasowych przystanków oraz nowej trasy. Zakłada się, że część autobusów pojedzie ulicą Mostową i Jana Pawła II, inne – Kilińskiego i Kubsza.

Prezydent miasta poinformował, że na czas remontu jednokierunkowy ruch samochodów zostanie skierowany m.in. przez "garbaty mostek", gdzie obecnie odbywa się wyłącznie ruch pieszy.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie ulicy Drzymały na odcinku od ulicy Kilińskiego do skrzyżowania z ulicą Flisaków oraz ulicy Flisaków w Jeleniej Górze, wraz z infrastrukturą techniczną. Zakres rzeczowy zadania obejmuje: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, wycinkę zieleni (zakrzewień) kolidującej z inwestycją, zabezpieczenie kolizji sieciowych, przebudowę drogi i chodników, budowę kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia ulicznego, remont płyty konstrukcji mostu, wykonanie docelowej organizacji ruchu, roboty wykończeniowe i porządkowe.

Warto zwrócić uwagę, że odcinek ulicy Drzymały w obrębie wiaduktu kolejowego (od ulicy Kilińskiego) ma konstrukcję mostu, pod którym przebiega kanał Młynówka. W ramach przedmiotowego zadania przewiduje się remont płyty konstrukcji mostu, jednakże zakres remontu możliwy będzie do ustalenia po rozebraniu warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni i oczyszczeniu płyty żelbetowej mostu. Ponadto, granitowa kostka pozyskana z ulicy Drzymały i Flisaków ma zostać wykorzystana w innych punktach miasta.

Wykonawcami zadania są: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. z Jeleniej Góry i COM-D z Jawora, a cena to 3 087 998,66 zł. Zadanie ma być zrealizowane do 17 czerwca 2020 roku!

Twoja reakcja na artykuł?

32
37%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
4
5%
Złości
46
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group