Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6396
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W biegu uczcili niepodległość

Sobota, 11 listopada 2017, 11:13
Aktualizacja: Niedziela, 12 listopada 2017, 16:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W biegu uczcili niepodległość
Fot. Tomek Raczyński
Aktywne spędzenie Narodowego Święta Niepodległości w Jeleniej Górze stało się już tradycją. Po raz czwarty mieszkańcy naszego miasta i regionu spotkali się na Placu Ratuszowym (lub przy Zajezdni MZK w zależności od dystansu), aby wspólnie uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem na starcie pojawiło się niemal 700 biegaczy.

W zdecydowanej większości miłośnicy aktywnego trybu życia wybrali dłuższy dystans - na 10 km pobiegło ok. 500 biegaczy. - To jest limitowany bieg i widać, że się cieszy coraz większą popularnością. Jest ciekawy, bo nie biega się po pętli, tylko z Placu Ratuszowego lub zajezdni do Parku Zdrojowego - powiedział Maciej Grabek, organizator imprezy. W związku z niską temperaturą, która panuje obecnie w naszej szerokości geograficznej, organizatorzy na mecie postawili namiot, gdzie w nieco lepszych warunkach uczestnicy będą mogli oczekiwać na dekorację.

- Uczestnicy przyznają, że dla każdego lokalnego biegacza to oczywiste, że swoją pasją również mogą celebrować niezwykle ważne wydarzenia w dziejach ojczyzny. - Startuję po raz czwarty i cały czas jest fajnie. Od początku wybieram dystans 10 km, ale „piątka”, która jest memoriałem mojego kolegi – Piotrka Schmidla, to też fajna sprawa - powiedział Andrzej Domagała z grupy biegamdlazdrowia.pl.

Na starcie nie brakowało debiutantów, jak i doświadczonych biegaczy. - Jest to mój pierwszy oficjalny bieg i cieszę się bardzo, że mogę biec w Jeleniej Górze, bo to moje miasto - wyznała Marta, która zapisała się do biegu na 10 km na początku października i od wtedy starała się regularnie trenować. - Biegnę, żeby uczcić niepodległość i liczę, że zmieszczę się w godzinie - dodała podekscytowana uczestniczka.

Na dystansie 10 km zwyciężył Jakub Kulesza z czasem 34 minuty 48 sekund, drugie miejsce zajął Adam Dymitroca (35:02), a trzecie Michał Kur (35:23). Wśród pań najlepsza była Ewa Kowalewska ze Zgorzelca (40:05), drugie miejsce przypadło Justynie Pomarańskiej (43:12), a trzecie Sylwii Gardeckiej (43:28). Połowę krótszy dystans najszybciej pokonał Krzysztof Hadas (16:32), a wśród kobiet Hanna Kaźmierczak. Pełne wyniki na stronie organizatora: www.wyniki.datasport.pl/results2367/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group