Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6300
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W 2012 rok z silną gospodarką. Po konferencji w biurze PO

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Piątek, 3 lutego 2012, 8:25
Aktualizacja: Sobota, 4 lutego 2012, 8:28
Autor: Petr
Fot. Petr
Budżet państwa na 2012 rok, modernizacja bieżącej linii kolejowej nr 274 relacji Wrocław–Zgorzelec, projekt reorganizacji sądów rejonowych i stan realizacji najważniejszych zadań z expose premiera Donalda Tuska. Oto kwestie poruszane wczoraj na konferencji prasowej w jeleniogórskim biurze PO.

Wczorajszą konferencję w biurze PO zorganizowali posłanka Zofia Czernow i wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Łużniak. Najważniejszymi z kwestii poruszonych podczas spotkania okazały się budżet państwa na 2012 rok i modernizacja bieżącej linii kolejowej nr 274 relacji Wrocław-Zgorzelec. Po omówieniu planowanych wydatków, finansów publicznych i założeń związanych z rewitalizacją torowisk, peronów i wiat na ww. linii prelegenci dotknęli założeń projektu reorganizacji sądów rejonowych i zadań z expose premiera Donalda Tuska.

– W 2012 rok wchodzimy z silną gospodarką. PKB wzrósł o 2,5 proc., zadłużenie spadło co zaś się tyczy produkcji przemysłowej – w grudniu ub. r. wzrosła ona o 7,7 proc. przy zakładanym wzroście 6,4 proc. W tym roku, budżet państwa obejmie przede wszystkim inwestycje, które w sferze publicznej wyniosą około 100 mld zł, tj. 6,1 proc. PKB, co oznacza najwyższy poziom w Unii Europejskiej. Jest to także drugi najwyższy udział inwestycji publicznych w Polsce od czasu transformacji – mówiła Zofia Czernow.

Z kolei jeśli chodzi o linię kolejową nr 274, kluczową dla połączeń regionu z Wrocławiem oraz Warszawą: – Linia ta już wkrótce zacznie być gruntownie modernizowana. Nakłady środków na linię 274 stanowią 11,27 proc. wydatków budżetu państwa na 2012 r. W ramach projektu planuje się rewitalizację torowisk, peronów i wiat. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie za dwa lata do Wrocławia dojedziemy w dwie godziny, a do Warszawy w pięć i pół – mówił Jerzy Łużniak.

Reorganizacja sądów rejonowych, o której wspomnieli Zofia Czernow i Jerzy Łużniak, ma na celu zniesienie sądów rejonowych o obsadzie orzeczniczej do 14 sędziów i przekształcenie ich w wydziały zamiejscowe (cywilny, karny, rodzinny i nieletnich, a także ksiąg wieczystych) sąsiednich, większych sądów. Zakłada się, że reorganizacja zostanie przeprowadzona z dniem 1 lipca 2012 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~AdamW 3-02-2012 8:36
No i fajnie jest.
~xyzII 3-02-2012 9:11
Możecie się chwalić ,i mieć dobry humor ale to są ostatnie wasze dni . Czas DYKTATORA Tuska się kończy,już nie ma kogo wyrzucać ze swojej partii,jeleniogórscy platformersi czas na zmiany rozgłądajcie się za robotą ,tylko gdzie, jak cały przemysł rozpieprzyliście.
~lenin 3-02-2012 9:12
PKB, produkcja przemysłowa, silna gospodarka SUPER! SUPER!!! tylko od 30go do 30go nie da się żyć. Oczywiście postępowi komentatorzy PO napiszą, że jestem żulem nie przystosowany do życia pod wspaniałym rządem Donalda. No tak, korporacje i fryzjerzy korzystają a reszta to nienormalny element tworzący margines i wykluczenie na własne żądanie. Mimo to, nie wskoczę do zwycięskiego składu, pędzącego wprost w lepsze jutro. Dziękuję.
~Sektor 3-02-2012 9:22
Ale bzdety , z jaką silna gospodarką wchodzimy w 2012 r.do której przyczynili sie Czernowowa , Machałek,Zawiła i inni politykierzy .W Jeleniej padł prawie cały przemysł ,bezrobocie wali na odległość , miasto sie wyludnia , płace urzędników w rozdymanych urzędach idą w górę wraz z kosztownym wzrostem ich utrzymania co napędza inflacje i systematyczną drożyznę - a drobne firmy prężne do ktorych budżet nie dokładał ani złotówki a wysysał tylko śmietankę zostały zlikwidowane albo dobite przez urzędy skarbowe, bezkarnośc winnych urzędników została rozmyta w eterze.Czym sie szczycić w naszym mieście - nieudolnością rozwojową , zdzierstwem na mieszkańcach,wysokimi poborami notabli miejskich ,wyjazdami absolwentów szkół za pracą . Super- p.poseł -teraz Pani specjalizacja sądownictwo.
~Error 3-02-2012 9:26
"Jeżeli wszystko dobrze pójdzie za dwa lata do Wrocławia dojedziemy w dwie godziny, a do Warszawy w pięć i pół – mówił Jerzy Łużniak". Panie Łuzniak poco pan mowi takie banialuki - wybory są dopiero za trzy lata.
~podatnik 3-02-2012 9:40
Pamiętamy tą transformacje , kiedy p.Zofia była przetransformowana na V-ica zastępcę Zawily w latach dziewięćdziesiątych - wówczas hamowała rozwój drobnych firm po przez pobieranie haraczy na tzw, dobrowolny fundusz miasta ,kto wpłacił dużą kwotę ( odpowiadało to 3 krotnym miesięcznym poborom prezydenta ) to wówczas otrzymywał umowę najmu lokalu.A kogo nie było stać to odchodził z kwitkiem- tyle na wstępie transformacji kosztowało stworzenie sobie miejsca pracy w rozwojowej Jeleniej Górze, tylko że za swoje miejsce pracy w urzędzie Zawiła ani Czernow nie zaplacili ani grosza.na rzecz dobrowolnego funduszu miasta ,oferta skierowana była do tworzących drobny biznes i miejsca pracy. Takie pomysły i czynności racjonalizatorskie władzy były ewenementam w skali kraju.
~swat 3-02-2012 9:53
A ja mówię, Czernow to Himalaje skuteczności, i kompetencji wobec nieudacznikow z sld. oni miasto spuścili na dno i trudno się z niego wydrapać.To oni też swoją partię zniszczyli,co widać iczuć.
~Zen 3-02-2012 10:19
Z PO-wskich poczynan można się smiac pośladkami,od marca robicie podwyżkę woda-scieki,teraz jest 12,49zl. za m3. Legnica ma 8,05zł, Wrocław 7,50zł. Od czerwca podwyższacie MZK, podatki też dużo podniesliscie.Dobrze to tylko wy macie PO.Walka o władzę i przywileje,to wam wychodzi.
~Gość 3-02-2012 10:23
Czernow to już pomogła Aniluxowi ,żenada że tę babe wybrali do sejmu ,ale cóż teraz może sejm rozwali .
~mjmarko 3-02-2012 10:26
do jakiego fryzjera chodzi P. Poseł Czernow? facio będzie zapewne przyszłym prezesem KGHM-u :)
~Jano 3-02-2012 11:52
Ciekaw jestem gdzie ta gospodarka tak drgnełe ,chyba na biurku u Tuska bo ja nie widzę żadnego wzrostu gospodarczego w tym mieście no chyba to że Czernow ma teraz lepszy stołek do wysiadywania i mamienia ludzi ile to ta pani dla nas zrobiła dobrego tylko może niech przypomni sobie swoje lata prezydentury w naszym mieście jak to niszczyła przedsiębiorczość razem z tym karłem Zawiłą ,i co pozostawili po sobie ,ponownie dostali się do władzy i dalej niszczą to co i tak już nic nie daje ,miasto to nie prywatny folwark Zawiły ,czy też Czernow i myśle że obywatele wreszcie zrobią porządek z tymi PO popaprańcami
~abcd1 3-02-2012 11:52
Za rządów PO wszystko zmieniło się na gorsze i będzie jeszcze gorzej. Jak nie utrudnianie pacjentom w dojściu do specjalistów to jeszcze nieprzemyślane reorganizacje Sądów Rejonowych w Wydziały Zamiejscowe. W jednym słowie piękne zmiany w POlsce szykuje nam Donald Tusk i jego rząd. Nie dość, że podwyżki czynszów mieszkań komunalnych to jeszcze podwyżki ceny wody oraz ścieków. Gratulujemy wybrania PO!!!
~+/- 3-02-2012 12:16
ALLLLLE PROPAGANDA!!!! TUSKU I PLATFORMIACY PRZY NASTEPNYCH WYBORACH PODZIEKUJEMY WAM ZA SILNA GOSPODARKE,DOBROBYT,PRZYJAZNE PANSTWO I SILNA ZŁOTOWKE!!!!ZA TO ,ZE LUDZIE BY NORMALNIE ZYC UCIEKAJA Z KRAJU ITD. O J PODZIEKUJEMY WAM I NIE TYLKO WAM BO I RESZCIE TEZ!!!PROBLEM JEST TYLKO TAKI --- NIE MA NA KOGO GŁOSOWAC,BRAK SKUTECZNEJ ALTERNATYWY DLA PO,PIS,PSL,SLD CZY PALIKOTA I INNYCH RZADNYCH TYLKO WŁADZY d...lI. JESTESCIE POSMIEWISKIEM NA CAŁY SWIAT ,TAKICH JAK WY FACHOWCOW TO U MNIE W PRACY SIE WYRZUCA.BANDA UCZONYCH NIEUDACZNIKOW Z PRZEROSNIETYM EGO!!! JESTESCIE FAŁSZYWI I BEZ HONORU-OTO MIARA POLSKIEGO POLITYKA XXI wieku
~Obywatel 3-02-2012 12:22
Mówią o optymistycznych rzeczach a tak naprawdę wszystko się sypie, ludzie coraz bardziej się zadłużają bo nie mają z czego żyć i dojdzie do Polskiego kryzysu na miarę teraźniejszego. Ale kogo to obchodzi skoro rządy PO już nie będą dominującą władzą w Polsce.
~apg 3-02-2012 12:47
Bzdury za bzdurą! skad ten pomysł, że jest tak kolorowo i bedzie dobrze! ale PO juz sie kończy nie długo kolejne oszołomy zajma ich miejsca, a my za to płacimy!
~zacken 3-02-2012 13:18
Każda władza prędzej, czy później traci kontakt z rzeczywistością. Zawiłe meandry umysłów ludzi ja sprawujących w dużej mierze opieraja sie na liczbach i cyferkach podawanych im przez im podobnych urzędasów.GUS, SRUS, i tym podobne autorytety budują wizję kraju na potrzeby swoich mocodawców. Nie my jednak nimi jesteśmy. To władza ich potrzebuje. Wyżej, dalej, szybciej! Bo wtedy rośnie średnia i jest podstawa do przyznania sobie podwyżek i nagród.
~były kumpel 3-02-2012 13:40
Propaganda "sukcesu" PO jak zawsze godna podziwu... Klementowski! Napierdzielaj te komentarze i kolejne fanpage na facebooku, bo coś za dużo krytyki się wdziera tu i ówdzie. Musisz się starać jeszcze bardziej i poza śmiesznym Wolińskim zaangażuj jeszcze może starego, ale nie mniej śmiesznego Korzeniewskiego zza biurka. Ekipę macie na miarę zarostu Zawiłego. Swoją drogą, ciekaw jestem dlaczego teraz tak cichutko siedzisz i nie krytykujesz tak oficjalnie na swoich propagandowych fanpage'ach ACTA...?! Tak sam z ciebie hipokryta, jak z tej całej POpapranej Organizacji!
~tato 3-02-2012 13:52
gdzie jest SKM?
~hjk 3-02-2012 14:36
To że nasz prezydent wkroczył na zawiłe drogi niekompetencji razem z komuszymi nieudacznikami wiedzą ludzie PO .Stąd ta konferencja dla ratowania sytuacji.
~radyjo mary 3-02-2012 14:40
pierdzielcie sobie mohery na PO ile wlezie, ważne że psychotropek z antkiem policmajstrem i tą od teletubisiów już nigdy nie dojdą do władzy...
~ 3-02-2012 14:41
teraz wkęcają jakieś ściemy o niby sukcesach żeby ludzie szybciej zapomnieli o ACTA ale my będziemy pamiętać zwłaszcza podczas wyborów także o tym że podczas waszych rządów ceny wzrosły astronomicznie a płaca minimalna letwie o 100 parę zł brutto i to nie dzięki wam w dodatku
~ehhh 3-02-2012 15:04
Wy z PO chyba już całkiem straciliście resztki kontaktu z rzeczywistością. Ludzie już naprawdę uodpornili się na te wasze szczucie PiS'em i groźbą powrotu JarKacza do władzy. Jedni jesteście warci drugich... Szkoda tylko, że zyskują na tym dziwolągi spod znaku palikota :-/
~buahahaha 3-02-2012 17:19
MODERINIZACJA LINII 274 ?! Nie rozśmieszajcie mnie. Przyspieszenie o 20 - 25 min to ma być modernizacja ?! Buahahahah ! Gdzie jest SKM bajkopisarze ?
~Witryna 3-02-2012 17:50
SĄDZIŁEM ,ŻE TEN duet na 2012 r. ogłosi otwarcie kilku nowych zakladów produkcyjnych w Jeleniej Górze , omówi profile technologiczne pod zatrudnienie absolwentów oraz określi struktury nauczania dla uczniów pod potrzeby pracodawców .A tu kicha same bzdety , i to reklamowo-propagandowe. Przestali by się błaźnić za takie pieniądze jakie wyciągaja z budżetu. P.S W 1937 roku elektryczny pociąg jechał z Breslau do Hirschberg - 1 godz. 43 min. a do Szklarskiej 27 min. - Do Berlina - 3 godz. -poszukajcie rozkladu jazdy w archiwach .
~pręgierz 3-02-2012 18:51
..ale GRAJDOŁ !!! Takich idiotycznych komentarzy można się było spodziewać.. A ja mam w DUPIE jaka partia rządzi!!!Co za "targowica"na forum..Niech nami rządzi nawet CZARNOSKÓRY,żeby tylko było dostatnio!!!Nasz "ratusz" /i nie tylko on/, bierze takie pieniądze i na dobrą sprawę - "zero odpowiedzialności"! To się tyczy całej biednej NASZEJ POLSKI !!! Dopóki to się nie zmieni,to będzie dalej TOTALNY SYF I NĘDZA! A ci z fotki,to następni pod PRĘGIERZ...choćby za te brednie o kolei i sądach..
~Jel.. 3-02-2012 18:52
jaką silną gospodarką , wyciągacie forsę od nas ale to si.ę już wam kończy
~ 3-02-2012 19:06
Ha,ha,ha, ha i alleluja. Klawo jak cholera. Stach
~T-tryk 3-02-2012 20:08
Dobra szkoła propagandy rodem z późnego Gierka. potaniały lokomotywy i tory, zmienią się tabliczki na sądach. A ty szanowny wyborco jak nie masz na chleb i w dupe ci zimno bo nie masz węgla, to co obchodzi Czernow , Zawiłe , Lużniaka. Oni są w systemie im bida nie grozi.
~emeryt 3-02-2012 21:12
jest, dobrze o co wam chodzi , już jest wyspa zielona, a nie czerwona kotlina. POzdrawiam wszystkich POważnych obywateli i tu ku...........a szlag mnie trafił
~ 3-02-2012 22:21
DOLNOŚLAZAK. Tekst publikacji napisany jest językiem dobrze mi znanym. Autor się nie wysilił, cytując bezpośrednio wypowiedzi uczestników koferencji. Takich zwrotów i słownictwa używano za czasów mojego ukochanego PRL-u. Zatem - po 20 latach - wraca stare. Nareszcie. Szkoda tylko, że bez zakładów pracy, żłobków i przedszkoli, oczekujących miejsc pracy, darmowych leków dla emerytów i rencistów, darmowych obozów i kolonii dla dzieci oraz obowiazkowych wczasów dla gawiedzi w FWP.
~lenin 3-02-2012 23:38
ad DOLNOŚLAZAK: zaraz zorganizujemy tobie jakiś FWP
~/-/ 4-02-2012 7:29
Panie Łużniak to kpiny z Jeleniej Góry do Wrocławia 2 godziny? przecież to 120 km, czy pan także przyzwyczjony jest do życia 100-tu lat za murzynami? A do Warszawy 5,5 godziny to we Wrocławiu zaczarują ten pociąg? Ale bzdety , napisane jest także że modernizacja tej linii kolejowej pochłonie ponad 11% dochodów państwa? kto to pisał? Po co denerwujecie ludzi to na służbę zdrowia na całą Polskę nie wydaje się 11% a na modernizację jakiejś linii kolejowej na zadupiu 11,27%? Ludzie myślcie co piszecie i co ludzią przekazujecie.
~xyzII 4-02-2012 7:40
Już jest PO PO,do akcji wkracza P.Komorowski, tylko patrzeć jak będą wybory ,tak że sprawę Jeleniej duchoty załatwi warszawka.
~ 4-02-2012 10:57
ad.~lenin. Dzięki. Nie fatyguj się. Po 20 latach od odzyskania wolności, zorganizowałem sobie lepsze standarty. Ponadto współczesny dojazd pociagiem do Wrcka /4 godz./ zniechęca do wyjazdu na wczasy FWP. Chyba, że przywrócone zostaną parowozy, które w latach 60-tych ubiegłego wieku, pokonywały trasę w niecałe 2 godziny. DOLNOŚLĄZAK.
~Ciepliczak 4-02-2012 11:30
Ale kabaret - Jakie hasło - w 2012 rok z silną gospodarką - I kto to mówi !! WP. Zocha - , ktorej próby pracy efektywnej w różnych firmach za każdym razem paliły na panewce - w swojej nowej historii miasto wykasowało 14 znaczących zakładów pracy .Gdyby nie nepotyzm ,kumoterstwo,kolesiostwo to Prezydent Marcin nie przyjąłby p.Zosię do urzędu z obcego padającego zakładu na swoją V-ce bo musiałby ogłosić konkurs , a tak sie nie stało bo p.Prezydent samodzielnie p.Zosię zassał na przechówek urzędniczy ,potem wylansował wyżej metodami politikierskimi za lepsze pieniądze .I taki był pożytek dla mieszkańców z tego duetu PO . Dzisiaj odnoszą sukcesy w zakresie mocnej i silnej gospodarki ale nie określaja miejsca i żródła ich sukcesu..Po co Łużniak się w to wplątał ? kto wie ?
~heheh 4-02-2012 18:07
ale się uśmiałam, aż oplułam klawiature. Toście nastraszyli PO-wców,ze ich nie wybierzecie. A co stary pierdziel od insektów Niesiołowski powiedzial? że jak sie dorwą do władzy to już jej puszczą, chyba że po trupach. A stalin że nieważne kto i jak głosuje, WAŻNE kto głosy liczy. WY NAIWNIACY!!!! Trzeba było ich nie wybierać, to teraz nie narzekajcie, macie to co wybraliście. babcia bez mohera (bo nie stać mnie na mohera)
~walim 6-02-2012 13:03
Zawiły , Łużniak , Zofija , Komorowski już sobie szykują posadki typu ,termy Cieplickie , zamki Dolnośląskie. Przecież za nasze pieniądze ,doczekacie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group