Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 8859
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sosnówka: Veto kuratora ws. szkoły

Wtorek, 18 lutego 2020, 6:00
Aktualizacja: Środa, 19 lutego 2020, 6:31
Autor: WAC
Sosnówka: Veto kuratora ws. szkoły
Fot. WAC
Dolnośląski Kurator Oświaty negatywnie zaopiniował uchwałę intencyjną Rady Gminy w Podgórzynie wyrażającą zamiar likwidacji Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce.

To już drugi rok z rzędu samorząd Podgórzyna usiłuje doprowadzić do zamknięcia tej szkoły. Również rok temu plany gminy zostały negatywnie zaopiniowane przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Na pewno duży wpływ na decyzję kuratora miały protesty społeczności wsi, która murem stanęła za swoją szkołą.

Protestujących nie przekonywały argumenty samorządu, który zamiar likwidacji podstawówki argumentował względami ekonomicznymi oraz niekorzystnymi prognozami demograficznymi wskazującymi na malejącą liczbę uczniów szkoły w kolejnych latach.

Wszystko wskazuje, że negatywna opinia kuratora nie kończy jeszcze batalii wokół przyszłości szkoły w Sosnówce. Jak zapowiada zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk - samorząd odwoła się od niekorzystnej dla siebie decyzji do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podtrzymujemy nasze argumenty za likwidacją szkoły w Sosnówce - mówi T. Szewczyk. - Dlatego zamierzamy skorzystać z naszego prawa do odwołania od opinii kuratora do MEN - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

19
54%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
6%
Smuci
3
9%
Złości
11
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group