Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6403
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: V edycja „Nie bądź żyła. Oddaj krew”. Już 7 lutego

Niedziela, 5 lutego 2012, 16:33
Aktualizacja: 16:33
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: V edycja „Nie bądź żyła. Oddaj krew”. Już 7 lutego
Fot. Archiwum
W najbliższy wtorek, 7 lutego w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 przy ulicy Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze odbędzie się V edycja „Nie bądź żyła. Oddaj krew”, akcji z dobrego serca zainicjowanej przez Jakuba Thauera, ucznia „Elektronika”.

Poprzednie edycje akcji „Nie bądź żyła. Oddaj krew”, którą Jakub Thauer, uczeń „Elektronika” organizuje wraz z gronem pedagogicznym szkoły, zaowocowały ponad 150 jednostkami krwi. Najpierw czerwone krwinki zbierano dla chorego na ostrą białaczkę limfatyczną Mateusza Napiórkowskiego z Podlasia, później - spontanicznie, dla banku i innych osób potrzebujących.

– Znowu zbieramy dla banku krwi. Ot tak, po prostu, bo krew jest potrzebna cały czas. I my cały czas będziemy ją zbierać, dopóki starczy nam sił – mówi nam Jakub Thauer. – Każdy, kto będzie miał chwilę czasu i zechce oddać nam parę kropel, może to zrobić w godzinach od 9.30 do 14.00 w naszej szkole. Liczę na to, że przyjdzie was jak najwięcej – dodaje.

Przypomnijmy, że dawcami krwi mogą być osoby pełnoletnie, których wiek nie przekracza 65 roku życia, i które ważą minimum 50 kg. Osoby te nie mogą mieć jednak „świeżych” tatuaży wykonanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy; być leczone krwią lub jej składnikami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group