Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7535
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Używane nowości

Poniedziałek, 23 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 lipca 2007, 13:42
Autor: anzol
Jelenia Góra: Używane nowości
Fot. Archiwum
Wkrótce na ulice wyjadą nowe nabytki MZK.

W przyszły poniedziałek w zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego odbędzie się uroczystość przekazania czterech autobusów przez firmę Man-Star Trucks. Pojazdy są używane. Zostały zakupione przez miejskiego przewoźnika z braku środków na autobusy prosto z fabryki. Według wstępnych ustaleń zakup miał kosztować około 800 tysięcy złotych.

Kupno używanego taboru to recepta na oszczędności wielu przedsiębiorstw komunikacyjnych w kraju. Używane pojazdy zagranicznych marek są w większości już produkowane w Polsce. Według doniesień tygodnika Newsweek polski rynek produkcji autobusów jest najprężniej rozwijającym się w Europie. – Jakość pojazdów jest nieporównywalnie lepsza do stanu niektórych autobusów jeżdżących po Jeleniej Górze – mówią mechanicy.

Jak przekonuje MZK pojazdy MAN są w bardzo dobrym stanie technicznym i na pewno częściowo pomogą rozładować tłok w autobusach. Choć po ich wprowadzeniu do remontu zostaną przekazane te pojazdy, które tego pilnie wymagają, a mimo to jeżdżą po drogach Jeleniej Góry.

Przekazanie autobusów będzie połączone z prezentacją nowoczesnego taboru MAN-a.
Używane pojazdy mają ruszyć w trasy na przełomie lipca i sierpnia. Będą obsługiwały głównie strategiczne linie łączące Sobieszów i Cieplice z centrum Jeleniej Góry i Zabobrzem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group