Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6765
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Uwaga: znów oszuści próbują wyłudzić pieniądze

Piątek, 15 maja 2020, 12:26
Aktualizacja: Sobota, 16 maja 2020, 6:04
Autor: 112
Region: Uwaga: znów oszuści próbują wyłudzić pieniądze
Fot. Archiwum
W czwartek (14.05) policjanci zostali powiadomieni o próbie oszustwa na szkodę dwóch mieszkanek powiatu jeleniogórskiego.

Tego dnia do seniorek zadzwonił na numer stacjonarny mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP i poinformował je o tym, że policjanci są w trakcie rozpracowywania grupy hakerów zajmujących się wyłudzaniem kredytów. W związku z tym środki pieniężne zgromadzone na rachunku bankowym są zagrożone i aby jej uratować trzeba je wypłacić. Na szczęście kobiety podczas rozmowy zorientowały się, że mogą to być próby oszustwa i nie dały się nabrać, jak również wciągnąć w rozmowę, która miała na celu uzyskanie jak najwięcej informacji o tym, z kim kobiety mieszkają, czy posiadają pieniądze w banku, ile, czy posiadają jakieś kosztowności, itp.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Należy pamiętać o tym, że policjanci nie dzwonią i nie pobierają od nikogo pieniędzy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 112.

Twoja reakcja na artykuł?

1
9%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
45%
Złości
4
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group