Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6378
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga na wodę „Żywioł – Żywiec Zdrój”!

Czwartek, 22 września 2016, 11:37
Aktualizacja: Piątek, 23 września 2016, 8:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uwaga na wodę „Żywioł – Żywiec Zdrój”!
Fot. Przemek Kaczałko
Mieszkaniec Bolesławca wczoraj (21.09) wieczorem trafił do tamtejszego szpitala z poparzeniem przełyku. Okazało się, że pił wodę „Żywioł – Żywiec Zdrój” mocno gazowaną, która mogła być zatruta. Policja i prokuratura badają okoliczności, a klienci proszeni są o niespożywanie tej wody do odwołania.

Powiadamiane są punkty sprzedaży, które nabyły wodę z tej konkretnej hurtowni. - Dostaliśmy informację, że dystrybutorem tej wody była jeleniogórska hurtownia i stąd nasze działania - powiedział dzisiaj (22.09) na konferencji prasowej sztabu zarządzania kryzysowego wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak dodając, że w ciągu miesiąca około 50 punktów nabyło tę wodę z jeleniogórskiej hurtowni.

- Wczoraj wieczorem na terenie Bolesławca mężczyzna spożywając wodę mineralną o nazwie "Żywioł - Żywiec Zdrój" doznał uszczerbku na zdrowiu. Prawdopodobnie woda lub opakowanie były skażone. W wyniku ustalenia kanału dystrybucyjnego możemy określić, że ta woda została nabyta poprzez pośrednika na terenie Jeleniej Góry - mówił komendant policji insp. Zbigniew Markowski apelując do mieszkańców i sprzedawców za pośrednictwem mediów, żeby powstrzymali się od dystrybucji, zakupu i spożywania do czasu wyjaśnienia sprawy.

- Mieliśmy dzisiaj spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem przedstawicieli pogotowia ratunkowego, szpitala i nie było żadnej informacji o podobnych przypadkach na terenie miasta i powiatu. Na razie jest to przypadek jednostkowy, który miał miejsce w Bolesławcu - dodał Jerzy Łużniak.

Czynności prowadzi Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
331
Tak
12%
Nie
82%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group