Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7735
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Uwaga na przestępców działających przy A4

Niedziela, 8 marca 2015, 7:55
Aktualizacja: 7:56
Autor: P–O
Region: Uwaga na przestępców działających przy A4
Fot. –
Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do sądu rejonowego akt oskarżenia przeciwko 34–letniemu mieszkańcowi Jeleniej Góry Piotrowi S., któremu zarzucono dokonanie rozboju oraz dwóch oszustw.

Do zdarzenia doszło w nocy z 30 na 31 sierpnia 2012 roku, kiedy to pokrzywdzony Przemysław K. wracał autobusem z Niemiec do swojego miejsca zamieszkania. Gdy autokar zatrzymał się na krótką przerwę przy autostradzie A4 w Kraśniku Dolnym, mężczyzna wyszedł z niego na chwilę i udał się do stacji paliw, aby kupić żywność. Kiedy wracał, podeszli do niego Piotr S. oraz Arkadiusz K. proponując mu sprzedaż kulek. Przemysław K. odmówił. Wówczas Arkadiusz K. uderzył pokrzywdzonego głową w jego głowę, zaś drugi ze sprawców chwycił go oburącz od tyłu. W tym czasie Arkadiusz K. przeszukał Przemysławowi K. odzież zabierając mu 3500 euro.

- Gdy pokrzywdzony wyswobodził się z uścisku Piotra S., pobiegł za mężczyzną, który zabrał mu pieniądze. Dogonił go usiłując mu je odebrać. Natomiast Piotr S. podszedł do stojącego przy autostradzie samochodu marki VW Passat, z którego wysiadło dwóch dotychczas nieustalonych mężczyzn. Podbiegli oni do pokrzywdzonego, przewrócili go na ziemię, po czym zaczęli bić go pałką teleskopową oraz kopać. Następnie wszyscy czterej sprawcy odjechali samochodem w kierunku Wrocławia – informuje prokurator okręgowy Ewa Węglarowicz-Makowska.

Ponadto w toku śledztwa ustalono, iż podejrzany Piotr S. w dniu 3 października 2013 roku na terenie stacji paliw w miejscowości Osła oszukał Michała S.

Pokrzywdzony wracał autobusem z zagranicy do domu w godzinach nocnych. Na parkingu stacji paliw wysiadł na chwilę. Wówczas podszedł do niego Piotr S. i zapytał, czy nie widział Rosjanina, któremu z kieszeni wypadły pieniądze. Michał S. zaprzeczył. Wtedy sprawca zaproponował mu, aby udali się za budynek stacji paliw. Tam podszedł do nich wspólnik podejrzanego udając obywatela Rosji twierdząc, że zgubił pieniądze i na pewno któryś z nich je posiada. Zażądał, aby pokazali mu swoje portfele. Gdy pokrzywdzony wręczył swoją gotówkę podejrzanemu ten wykorzystując nieuwagę Michała S. podmienił należące do niego pieniądze w walucie euro na ukraińską walutę, po czym przekazał mu tak podmienione banknoty. Pokrzywdzony niczego nie podejrzewając wszedł do autobusu i udał się w dalszą drogę. Dopiero podczas kolejnego postoju zauważył, że padł ofiarą oszustów i stracił 1200 euro.

W identyczny sposób Piotr S. oszukał także 10.10.2013 roku na stacji paliw w miejscowości Osła powracającego autokarem z Niemiec do Polski Stanisława M. Mężczyzna stracił 3750 euro.

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego Piotr S. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił złożenia wyjaśnień. Mężczyzna był już karany sądownie za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. W trakcie prowadzonego śledztwa nie udało się ustalić pozostałych dwóch współsprawców rozboju na osobie Przemysława K., zaś Arkadiusz K. został już za ten czyn skazany prawomocnym wyrokiem przez Sąd Rejonowy w Bolesławcu. Nie ustalono również mężczyzny, który współdziałał z Piotrem S. przy oszustwach dokonanych w miejscowości Osła. Za zarzucane Piotrowi S. czyny grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności – informuje Ewa Węglarowicz-Makowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group