Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3481
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga na oszustów! Wyłudzili hasła do konta

Poniedziałek, 30 marca 2020, 16:04
Aktualizacja: Wtorek, 31 marca 2020, 15:03
Autor: 112
Jelenia Góra: Uwaga na oszustów! Wyłudzili hasła do konta
Fot. Archiwum
27 marca około godziny 16.00 do jeleniogórzanina zadzwonił na numer telefonu komórkowego mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Poinformował go o prowadzonym śledztwie w sprawie grupy hakerskiej i w trakcie rozmowy nakłonił go do podania haseł dostępowych do konta oraz do przelania na rachunek oszustów kilkunastu tysięcy złotych.
Mężczyzna w trakcie robienia przelewu postanowił sprawdzić, czy faktycznie Policja prowadzi takie postępowanie i kiedy dowiedział się, że jest to próba oszustwa zablokował przelew oraz zmienił hasła – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.
O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 112 - przypomina.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

3
12%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
8%
Nudzi
1
4%
Smuci
2
8%
Złości
17
68%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group