Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4991
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Uwaga bandyci! Policja was złapie

Wtorek, 11 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 12 lipca 2006, 9:38
Autor: Sylwia Lercher
Kotlina Jeleniogórska: Uwaga bandyci! Policja was złapie
Fot. Sylwia Lercher
Siedem nowych samochodów osobowych i osobowo-terenowych trafiło do jeleniogórskiej policji. Dzięki nim funkcjonariusze będą mogli skutecznie ścigać przestępców. Uroczystość przekazania pojazdów miała miejsce we wtorek na placu Ratuszowym.

Zakup samochodów był możliwy dzięki współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Urzędu Kryminalnego Saksonii w Dreźnie. W sumie do komend powiatu jeleniogórskiego trafiło 19 aut. Koszt to niemal milion 900 tysięcy złotych, z czego wkład polskiej strony wyniósł zaledwie pół miliona złotych, resztę pozyskano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Otrzymaliśmy trzy auta terenowe marki Opel Vivaro i osobowe ople vectry – mówi rzecznik jeleniogórskiej policji Edyta Bagrowska. – Te samochody doskonale nadają się do pościgów, błyskawicznie się rozpędzają i są w stanie dogonić każde niemal auto.

Terenówki trafią do komend w Karpaczu, Szklarskiej Porębie i Kowarach, gdzie ze względu na trudne górskie warunki potrzebne były właśnie takie samochody. Edyta Bagrowska wspomina sytuację, gdzie w Szklarskiej Porębie, w zimie, właśnie policyjne auto wiozło pacjenta do szpitala, ponieważ karetka nie była w stanie pokonać śniegu.

Nowy tabor pozwoli sukcesywnie wymienić stary. – Niektóre z naszych samochodów mają po 11-12 lat – mówi Edyta Bagrowska. – W tym roku otrzymaliśmy też nissany i skody, więc jest coraz lepiej.

Obecnie jeleniogórska komenda ma 81 samochodów, te najstarsze będą powoli wycofywane. Zakup nowych to część pięcioletniego projektu, który zakłada również m.in. wspólne ćwiczenia polsko-niemieckie w zakresie pościgów. Mają się one odbyć w przyszłym roku.

Uroczystość przekazania nowych samochodów była też okazją do zaprezentowania sprzętu policyjnego: broni, specjalnego robota używanego do lokalizacji ładunków wybuchowych, a jeleniogórzanie mogli porozmawiać z funkcjonariuszami o prewencji.

Przy okazji przekazania radiowozów w ratuszu miała miejsce policyjna konfernecja polsko-niemiecka dotycząca transgranicznego pościgu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group