Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4487
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Utworzono Karkonoską Pracownię Regionalną

Wiadomości: Region
Środa, 29 października 2014, 7:50
Aktualizacja: 7:52
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Krzysztof Tęcza
Porozumieniem pomiędzy Związkiem Gmin Karkonoskich, a Oddziałem PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze do życia powołano Karkonoską Pracownię Regionalną, która zajmować się będzie gromadzeniem i opracowywaniem wszystkiego, co dotyczy obszaru Sudetów Zachodnich.

Na bazie przekazanego księgozbioru, z istniejącej kiedyś w Jeleniej Górze Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK, będzie budowana podstawa nowego zbioru dokumentów dotyczących nie tylko historii, krajoznawstwa, turystyki ale także życia społecznego dzisiejszego pokolenia.

- Oczywiście pracownia to nie tylko księgozbiór, to także miejsce podejmowania nowych działań zarówno w krajoznawstwie, jak i życiu kulturalnym oraz poniekąd naukowym. To miejsce, w którym będą mogli spotykać się ludzie, dla których ten rodzaj aktywności jest bardzo ważny – wymieniają uczestnicy spotkania.

Pracownia na swojej stronie internetowej będzie udostępniała katalog posiadanych zasobów oraz będzie zamieszczała informacje krajoznawcze dotyczące naszego terenu. Będzie także starała się gromadzić wiedzę na temat wszelkich wydawnictw jakie do tej pory ukazały się. Powstanie też dział, w którym będą przedstawiani wybitni ludzie zamieszkujący nasz region, tak by ich praca i osiągnięcia były ogólnie znane.
Pracowania będzie także miejscem organizowania spotkań i prowadzenia różnych dyskusji. Każdy chętny będzie mógł zgłosić się tutaj i na pewno dowie się czegoś nowego.

W podpisaniu porozumienia udział wzięli: Zdzisław Pietrowski (przewodniczący zarządu ZGK) i Mirosław Kupis (przewodniczący zgromadzenia ZGK), a Krzysztof Paul (prezes Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze) i Andrzej Mateusiak (wiceprezes urzędujący tegoż oddziału).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~aneri 29-10-2014 9:53
taka informacja, że nie wiadomo o co chodzi i gdzie to się znajduje
~ 29-10-2014 13:46
Kolejne pierdzistołki za publiczne pieniądze
~ 31-10-2014 0:20
Kolejny hejterek dialog.net.pl (78.9.*.*) (a właściwie ciągle ta sama szczekaczka z teatru Norwida) spamuje nawet nie wiedząc o co chodzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group