Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7330
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Urzędnicy czekają na wyrok w sprawie spalonego kiosku

Wtorek, 29 marca 2016, 8:10
Aktualizacja: Środa, 30 marca 2016, 7:53
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Urzędnicy czekają na wyrok w sprawie spalonego kiosku
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Jak już pisaliśmy, mieszkańcy Jeleniej Góry kilkakrotnie domagali się usunięcia szpecącego kiosku przy ul. Osiedle Robotnicze, który w ostatnim czasie został podpalony. O wyburzenie kiosku od lat zabiegają również miejskie służby. Problem w tym, że jest to własność prywatna, której nie można zlikwidować bez prawomocnego wyroku sądu.

- Nie zawsze prawo pozwala na szybkie rozwiązanie oczywistych, wydawałoby się, problemów – wyjaśnia Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. - Od kilku lat służby miejskie zabiegają o usunięcie kiosku. Stanowi on jednak własność prywatną i prawo nie zezwala, żeby ktoś poza właścicielem mógł taki obiekt wyburzyć. Jedyną drogą zgodnej z prawem interwencji jest skierowanie sprawy do sądu, co zrobiliśmy już kilka lat temu. Sąd jednak nie zdołał ustalić adresu właściciela, ani żadnego z nim kontaktu. W końcu ustalono namiar na pełnomocnika właściciela, skierowaliśmy do sądu po raz kolejny wniosek o przyspieszenie procedury prawnej, umożliwiającej nam wyburzenie obiektu, jednak orzeczenie w tej sprawie jeszcze nie zapadło, a tylko to pozwoli nam na pracę przy wyburzeniu – dodaje C. Wiklik.

- Przepis, który nie pozwala bez wyroku sądu burzyć obiektów będących własnością prywatną jest z zasady słuszny. Gdyby go nie było, możliwe by się stały rozmaite nadinterpretacje i działania ograniczające prywatną własność, ale, jak widać, w szczególnych przypadkach powoduje, że społecznie oczekiwane działania naprawcze nie mogą być podjęte – komentuje rzecznik Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group