Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6746
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Urząd uchyla rąbka „tajemnicy” o ankiecie

Sobota, 25 lipca 2015, 8:19
Aktualizacja: 8:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Urząd uchyla rąbka „tajemnicy” o ankiecie
Fot. Archiwum
Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, na stronie Miasta Jeleniej Góry od jakiegoś czasu widnieje ankieta zadowolenia mieszkańców, o której praktycznie nikt nie wiedział. W artykule pt. „Dla kogo ta ankieta Urzędu Miasta?!” opisaliśmy sytuację, z jaką spotkaliśmy się próbując poznać szczegóły dotyczące ankiety odbijając się od drzwi do drzwi.

Nikt w urzędzie nie potrafił nam udzielić informacji na jej temat. Jedyną osobą, która miała posiadać tę wiedzę była p.o. naczelnika Wydziału Rozwoju Barbara Olszewska, która przebywała wówczas na urlopie.

We wtorek (21.07), dając szefowej wydziału dzień na aklimatyzację po wypoczynku udaliśmy się do biura Barbary Olszewskiej. Rozmowa trwała krótko, bowiem uprzejmie odesłała nas do rzecznika Ratusza. Cezary Wiklik poprosił o pytania „na piśmie”. Po dwóch dniach otrzymaliśmy odpowiedź: „Ankieta została zamieszczona na stronie internetowej Miasta w pierwszych dniach czerwca br. i to należy uznać za początek procesu zbierania opinii Mieszkańców”. Jak dodaje rzecznik, wyniki mają być opracowywane „sukcesywnie”, a pytania, które zostały tam zamieszczone przygotowywał zespół pracowników UM, zasięgając konsultacji u specjalistów.

- Dlaczego nikomu nie zależało, żeby o ankiecie dowiedziała się jak największa grupa respondentów? – pytaliśmy.

- Zarzut, że do tej pory nie upowszechniono informacji o ankiecie jest bezpodstawny, bowiem umieszczenie ankiety na stronie Miasta jest formą upowszechnienie informacji o niej, podobnie jak wszelkich innych informacji publicznych w rodzaju komunikatów BIP, czy innych. Ze strony internetowej Miasta korzysta wielu mieszkańców, korzystają też przedstawiciele mediów, traktując to jako przyczynek do swoich publikacji – odpowiada Cezary Wiklik.

Przypominamy, że ankietę można wypełnić poprzez stronę: http://ankieta.jeleniagora.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group