Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4927
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Urząd uchyla rąbka „tajemnicy” o ankiecie

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 25 lipca 2015, 8:19
Aktualizacja: 8:40
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, na stronie Miasta Jeleniej Góry od jakiegoś czasu widnieje ankieta zadowolenia mieszkańców, o której praktycznie nikt nie wiedział. W artykule pt. „Dla kogo ta ankieta Urzędu Miasta?!” opisaliśmy sytuację, z jaką spotkaliśmy się próbując poznać szczegóły dotyczące ankiety odbijając się od drzwi do drzwi.

Nikt w urzędzie nie potrafił nam udzielić informacji na jej temat. Jedyną osobą, która miała posiadać tę wiedzę była p.o. naczelnika Wydziału Rozwoju Barbara Olszewska, która przebywała wówczas na urlopie.

We wtorek (21.07), dając szefowej wydziału dzień na aklimatyzację po wypoczynku udaliśmy się do biura Barbary Olszewskiej. Rozmowa trwała krótko, bowiem uprzejmie odesłała nas do rzecznika Ratusza. Cezary Wiklik poprosił o pytania „na piśmie”. Po dwóch dniach otrzymaliśmy odpowiedź: „Ankieta została zamieszczona na stronie internetowej Miasta w pierwszych dniach czerwca br. i to należy uznać za początek procesu zbierania opinii Mieszkańców”. Jak dodaje rzecznik, wyniki mają być opracowywane „sukcesywnie”, a pytania, które zostały tam zamieszczone przygotowywał zespół pracowników UM, zasięgając konsultacji u specjalistów.

- Dlaczego nikomu nie zależało, żeby o ankiecie dowiedziała się jak największa grupa respondentów? – pytaliśmy.

- Zarzut, że do tej pory nie upowszechniono informacji o ankiecie jest bezpodstawny, bowiem umieszczenie ankiety na stronie Miasta jest formą upowszechnienie informacji o niej, podobnie jak wszelkich innych informacji publicznych w rodzaju komunikatów BIP, czy innych. Ze strony internetowej Miasta korzysta wielu mieszkańców, korzystają też przedstawiciele mediów, traktując to jako przyczynek do swoich publikacji – odpowiada Cezary Wiklik.

Przypominamy, że ankietę można wypełnić poprzez stronę: http://ankieta.jeleniagora.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~gluś 25-07-2015 10:50
o ankiecie niegdyś przygotowywanej przez nieco tajemnicza koalicję organizacji pozarządowych tez jej sygnatariusze dowiedzieli się już po opracowaniu pytań, zebraniu ankiet i opracowaniu wyników, kiedy w siedzibie kson mieli jedynie zatwierdzić te działania a na pytania przedstawiciela jednej z organizacji kto, kiedy, z kim cokolwiek wcześniej uzgadniał w zakresie ankiety, prezes kson prowadzący spotkanie nie potrafił wyjaśnić sprawy i odebrał głos tej osobie takie to zasady demokracji rodem z PZPR
~Ptyś 25-07-2015 12:57
Arogancja urzędników nie zna granic, przygotować ankietę i zmęczyć się, później na urlop najlepiej płatny - nikt bez p. Olszewskiej nie wie o co kaman a jak już wróci to nagle i p. Wleklik zaczyna jarzyć a co właściwie chodziło z ankietą. I dlaczego tak ją schowali?
~nie karmić 25-07-2015 16:37
Nie karmić (au)trola artykułu.
~justi 26-07-2015 8:49
Do roboty niech się urzędasy wezmą! Brawa dla autora! Prosimy o więcej na temat "pracy" tych sługów społeczeństwa.
~KRECIK 26-07-2015 20:28
wiedzieli tylko urzednicy którzy mieli to wypełnić hahaha
~brawa dla autora! 27-07-2015 9:16
brawa dla autora i po raz kolejny widać jak ex komuch wliklik "informuje!!! opinie publiczą kiedy ta smutna postać zniknie z przestrzni publicznej JG ten facet nie nawidzi ludzi i dziennikarzy i to widać gołym okiem ŻENADA!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group