Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6261
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Urząd pomoże w zamianie mieszkań

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 3 grudnia 2007, 7:45
Aktualizacja: 7:46
Autor: TEJO
Fot. Agnieszka Gierus
Powstanie punkt zamiany mieszkań. To ukłon samorządowców w stronę jeleniogórzan, których nie stać na wysoki czynsz za posiadany lokal i marzą o czymś mniejszym. Potrzebujących skojarzy specjalnie opracowany program komputerowy.

– To rodzaj „biura matrymonialnego” dla pragnących zamienić mieszkanie – żartuje prezydent Marek Obrębalski. Zdaniem urzędników takie rozwiązanie pozwoli na szybszy przepływ informacji o lokalach i stworzeniu bazy danych.

– Pozwoli także uniknąć dodatkowych kosztów w przypadku zamiany, na przykład, opłacenia pośrednika lub ogłoszenia – dodaje M. Obrębalski.

To szansa na większe mieszkanie dla młodych ludzi, którzy gnieżdżą się w małych klitkach. Z kolei starsi, którzy nierzadko samotnie mieszkają w przestronnych wnętrzach, będą mieli ułatwioną możliwość korzystnej zamiany.

Punkt zostanie urządzony w wydziale gospodarki mieszkaniowej urzędu przy ul. Sudeckiej w najbliższych tygodniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Łowca byków 3-12-2007 9:25
Już widzę jak zakwitnie prywatny biznes na urzędowej bazie.
~ 3-12-2007 10:09
tak to prawda to bedzie bardzo dobry biznes w tym urzedzie
~ 3-12-2007 10:34
NIe musi powstawać takie biuro żeby kwitł ineteres przydzielania mieszkań po tzw. znajomość. NIemniej przyłączam się do stwierdzeń poprzedników że taki TWÓR tylko usprawni załatwienie mieszkania znajomym. A od czego sa obecne ZGL-e?? Jedyne co potrafia robić to zdzierać czynsz nie oferując najmniejszej pomocy z "kłopotliwymi" lokatorami. Co gorsza ci "Kłopotliwi" maja mieszkanka po znajomości i nawet ZGL boi się ich ruszyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group