Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 5831
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uroczystości w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych

Piątek, 31 października 2014, 7:40
Aktualizacja: 17:10
Autor: KSON
Jelenia Góra: Uroczystości w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych
Fot. KSON
W Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych odbyła się uroczystość składająca się z trzech części. Pierwsza dotyczyła odsłonięcia tablicy pamiątkowej twórców jeleniogórskiej rehabilitacji balneologicznej. Otwarto też biuro europosłanki Lidii Geringer de Oedenberg i uhonorowano ludzi, którzy wspierają działalność na rzecz niepełnosprawnych.

Na tablicy pamiątkowej, oprócz twórców jeleniogórskiej rehabilitacji balneologicznej( prof. dr hab. n. med. Wiktor Dega i dr n. med. Jerzy Timmler), umieszczono nazwisko głównego autora ustawy o rehabilitacji i zatrudnieniu osób niepełnosprawnych i PFRON Jerzego Huberta Modrzejewskiego

Jerzy Hubert Modrzejewski zmarł przed 16 laty i do końca pełnił funkcję prezesa największego zakładu pracy chronionej w regionie - Spółdzielni Inwalidów SIMET. Odsłonięcia tablicy dokonała żona Pana Jerzego - Mirosława Modrzejewska wraz z Ryszardem Grotem - prezesem SIMETU.

W drugiej części Zofia Ulatowska, dyrektor wrocławskiego biura europoseł Lidii Geringer de Oedenberg odsłoniła tablicę, inaugurując działalność w siedzibie Sejmiku społecznego biura pani poseł. Motywem utworzenia tej placówki było zainteresowanie europosłanki problemami osób starszych i niepełnosprawnych, a Sejmik ma w tym względzie dużą wiedzę popartą informacjami przychodzącymi z ośmiu biur terenowych funkcjonujących na terenie kraju. Biuro jest czynne w każdy poniedziałek w godzinach od 12.00 do 14.00, a obsługują je społeczni asystenci : Kamila Kurczewska i Tadeusz Smoliński. W biurze będzie można uzyskać nie tylko informacje o pracach Parlamentu Europejskiego we wszystkich interesujących mieszkańców dziedzinach, ale także zaopatrzyć się w niezbędne materiały i wydawnictwa informacyjne.

W trakcie trzeciej części spotkania, goście zapoznali się z efektami prac remontowych Sejmiku, podsumowano współpracą z jeleniogórskimi radnymi w ramach akcji Fundacji im. Stefana Batorego „Masz głos, Masz wybór” w programie „Dostępni Radni”.

Wyróżniono podziękowaniami siedmiu radnych miejskich, którzy na bieżąco współpracowali z organizacjami niepełnosprawnych i nieśli pomoc. To: Wojciech Chadży, Zbigniew Ładziński, Krzysztof Mróz, Miłosz Sajnog, Józef Sarzyński, Rafał Szymański, Leszek Wrotniewski. Do grona pomagających niepełnosprawnym, należy też Jerzy Pokój.
Wręczono też rekomendacje tym, którzy w opinii środowiska niepełnosprawnych powinni znaleźć się z dobrym skutkiem na listach kandydatów do rady miasta i powiatu. Na spotkaniu wicewojewoda dolnośląski Ewa Mańkowska wręczyła Brązowe Krzyże Zasługi: radnemu, rotarianinowi i przedsiębiorcy Wojciechowi Chadżemu oraz dziekanowi dekanatu jeleniogórskiego i proboszczowi Parafii Św. Jana Ewangelisty i Apostoła ks. dr Krzysztofowi Kowalczykowi - kapelanowi środowiska osób niepełnosprawnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group