Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5915
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uroczystości w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 31 października 2014, 7:40
Aktualizacja: 17:10
Autor: KSON
Fot. KSON
W Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych odbyła się uroczystość składająca się z trzech części. Pierwsza dotyczyła odsłonięcia tablicy pamiątkowej twórców jeleniogórskiej rehabilitacji balneologicznej. Otwarto też biuro europosłanki Lidii Geringer de Oedenberg i uhonorowano ludzi, którzy wspierają działalność na rzecz niepełnosprawnych.

Na tablicy pamiątkowej, oprócz twórców jeleniogórskiej rehabilitacji balneologicznej( prof. dr hab. n. med. Wiktor Dega i dr n. med. Jerzy Timmler), umieszczono nazwisko głównego autora ustawy o rehabilitacji i zatrudnieniu osób niepełnosprawnych i PFRON Jerzego Huberta Modrzejewskiego

Jerzy Hubert Modrzejewski zmarł przed 16 laty i do końca pełnił funkcję prezesa największego zakładu pracy chronionej w regionie - Spółdzielni Inwalidów SIMET. Odsłonięcia tablicy dokonała żona Pana Jerzego - Mirosława Modrzejewska wraz z Ryszardem Grotem - prezesem SIMETU.

W drugiej części Zofia Ulatowska, dyrektor wrocławskiego biura europoseł Lidii Geringer de Oedenberg odsłoniła tablicę, inaugurując działalność w siedzibie Sejmiku społecznego biura pani poseł. Motywem utworzenia tej placówki było zainteresowanie europosłanki problemami osób starszych i niepełnosprawnych, a Sejmik ma w tym względzie dużą wiedzę popartą informacjami przychodzącymi z ośmiu biur terenowych funkcjonujących na terenie kraju. Biuro jest czynne w każdy poniedziałek w godzinach od 12.00 do 14.00, a obsługują je społeczni asystenci : Kamila Kurczewska i Tadeusz Smoliński. W biurze będzie można uzyskać nie tylko informacje o pracach Parlamentu Europejskiego we wszystkich interesujących mieszkańców dziedzinach, ale także zaopatrzyć się w niezbędne materiały i wydawnictwa informacyjne.

W trakcie trzeciej części spotkania, goście zapoznali się z efektami prac remontowych Sejmiku, podsumowano współpracą z jeleniogórskimi radnymi w ramach akcji Fundacji im. Stefana Batorego „Masz głos, Masz wybór” w programie „Dostępni Radni”.

Wyróżniono podziękowaniami siedmiu radnych miejskich, którzy na bieżąco współpracowali z organizacjami niepełnosprawnych i nieśli pomoc. To: Wojciech Chadży, Zbigniew Ładziński, Krzysztof Mróz, Miłosz Sajnog, Józef Sarzyński, Rafał Szymański, Leszek Wrotniewski. Do grona pomagających niepełnosprawnym, należy też Jerzy Pokój.
Wręczono też rekomendacje tym, którzy w opinii środowiska niepełnosprawnych powinni znaleźć się z dobrym skutkiem na listach kandydatów do rady miasta i powiatu. Na spotkaniu wicewojewoda dolnośląski Ewa Mańkowska wręczyła Brązowe Krzyże Zasługi: radnemu, rotarianinowi i przedsiębiorcy Wojciechowi Chadżemu oraz dziekanowi dekanatu jeleniogórskiego i proboszczowi Parafii Św. Jana Ewangelisty i Apostoła ks. dr Krzysztofowi Kowalczykowi - kapelanowi środowiska osób niepełnosprawnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 31-10-2014 7:54
zapomnieli powiedziec o czwartej czesci uroczystosci- o bankiecie
~ja 31-10-2014 8:07
Bankietują wszędzie. I wszędzie szukają oszczędności. Bankiet musi być, bo od zarania dziejów jak się nie opije to nawet do nieba nie pójdzie.
~Anzelm B. 31-10-2014 8:22
To rzeczowy opis uroczystości, na który czekałam. Miło jest wiedzieć, że sprawy osób niepełnosprawnych stawiane są ponad partyjne podziały. Szkoda tylko, że ś.p. Pan Jerzy nie przewidział, że wszelkiej maści cwaniacy doić będą państwo z pieniędzy przeznaczonych na zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Simet to chlubny wyjątek i wyjątkowy przykład dbałości o ludzi. Nie może jednak być tak, że, jak piszą w informacji do premiera, rzecznika praw osób niepełnosprawnych, wreszcie, do wojewody, osoby niepełnosprawne z Jeleniej Góry, dantejskie sceny dzieją się w innym zakładzie pracy chronionej z tego miasta, zatrudniającym prawie dwa tysiące inwalidów. Polecam KSON-owi zainteresowanie się tematem.
~niepełnosprawna II 31-10-2014 9:47
szkoda, że nie zapraszają niepełnosprawnych tzw "zwyczajnych", tych co TYLKO są niepełnosprawni a nie siedzą przy korycie. Żenada!!!!
~ 31-10-2014 10:36
A co tam robili ci wszyscy politykierzy. Rozumiem, trzeba sie pokazać, zaistnieć przed wyborami.
~Amigo62 31-10-2014 11:38
Dlaczego tablica upamiętniająca prof. W. Degę i dr J. Timmlera została odsłonięta przed siedzibą KSONu a nie w Cieplicach, gdzie doktor Timmler mieszkał i pracował ?
~ 31-10-2014 12:17
Taka mała pokazucha.
~kolekcjonerka 31-10-2014 16:15
Dlaczego nic nie wręczono Zofii Czernow i nie pozwolono jej zabłysnąć światłem wielkiej gwiazdy???
~czytaczek 31-10-2014 17:04
Ciekawe za czyje pieniądze ? Jak za publiczne czyli też moje to ja się nie zgadzam . Lepiej dac biednym , głodnym i chorym.
~Jel... 31-10-2014 21:55
<i>Proszę przeczytać regulamin</i>
~mieszk. 1-11-2014 0:40
A ta Lidia Geringer co robi w naszym mieście? Kto ją tu potrzebuje? Kolejna słoiczka (butelka?) przysłana przez Dutkiewicza do wyciągnięcia kasy na pokrycie długów bankrutującego Wrocławia?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group