Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6489
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uroczyście na koniec kadencji

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 17 kwietnia 2019, 13:16
Aktualizacja: Piątek, 19 kwietnia 2019, 8:54
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Praca społeczna na każdym kroku zasługuje na uznanie, dlatego też z okazji zakończenia kadencji 2015–2019 Rady Jednostki Pomocniczej "Uzdrowiska Cieplice" w Urzędzie Miasta Jeleniej Góry odbyła się uroczysta – ostatnia sesja. Był to czas podsumowań i podziękowań dla wytrwałych radnych – społeczników.
Opisując działania rady warto zaznaczyć, że jedynym prawnym narzędziem rady było wnioskowanie i opiniowanie spraw dotyczących Cieplic. Dlatego też warto znaczyć, że sama rada nic nie mogłaby załatwić, gdyby nie pozytywny oddźwięk władz miasta czy prezesów, dyrektorów jednostek miasta. Wielu mieszkańców Cieplic nie zdaje obie sprawy z tej pozornej ciągle samorządności. I stad też troska o wzrost znaczenia rady w społeczności lokalnej - mówił Leszek Malinowski, przewodniczący cieplickiej rady.
Uczestniczyliśmy w programach miejskich oraz współdziałaliśmy z wieloma stowarzyszeniami, tj. Miłośnikami Cieplic, Cheple Wody, czy Jeleniogórskim Alarmem Smogowym. Bardzo ceniliśmy współpracę z II Komisariatem Policji w Cieplicach, dzięki czemu nie tylko organizowaliśmy sesję dotyczące bezpieczeństwa, ale też współpracowaliśmy w zakresie map bezpieczeństwa naszej dzielnicy - podsumowywał L. Malinowski.

Prezydent miasta chwalił sobie współpracę z cieplicką radą.

W porównaniu z poprzednią radą - z tą bardzo dobrze się współpracowało, chociaż z poprzednią również, ale wtedy skupiano się na regulaminach i statucie, a tu udało się zrobić dużo prostych, przyziemnych rzeczy jak chociażby zmiana zarządcy Parku Zdrojowego. Przyznajemy się "bez bicia", że współpraca z Wydziałem Architektury i Urbanistyki nie do końca była taka, jakbyśmy sobie życzyli, ale teraz wracamy do tego, bo najwięcej do powiedzenia przy planach zagospodarowania przestrzennego powinni mieć mieszkańcy - powiedział Jerzy Łużniak. - Współpraca ze Strażą Miejską, Policją również była bardzo aktywna i mam nadzieję, że następna rada będzie tak samo aktywna, a może nawet bardziej - dodał prezydent Jeleniej Góry.
Ci ludzie pracują społecznie - nie dostają żadnej diety, ani rekompensaty za poświęcony czas. To taki przedsionek do późniejszego funkcjonowania w Radzie Miejskiej - stwierdził J. Łużniak.
Było warto. To 4 lata ciekawego doświadczenia - byłem najmłodszym radnym. Zaczynałem nie mając jeszcze 24 lat - wspomina Marcin Sidziński, który m.in. organizował akcje zbiórki krwi i zajmował się wieloma drobnymi sprawami mieszkańców. - Udało się dużo załatwić, takie prozaiczne jak dziury w drodze, porządek, złe oznakowanie - dodał najmłodszy społeczny radny.

Podczas uroczystej sesji 11 radnych, którzy wytrwali w pracy społecznej otrzymało pamiątkowe tabliczki. Czy ktoś z obecnych zamierza kandydować na III kadencję? Tego nie wiadomo - brakuje na razie jednoznacznych deklaracji. Na pewno część osób nie zdecyduje się na kolejny start w wyborach, które zaplanowano na 9 czerwca 2019 r.

Twoja reakcja na artykuł?

6
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 17-04-2019 13:44
Ale mnie zrobiliście :) Myślałem, że to Łużniak kończy kadencję. Już mi serduszko żywiej zabiło.
~Paweł Drewniak 17-04-2019 17:07
DZIĘKUJE WSZYSTKIM CIEPLICZANOM, JELENIOGÓRZANOM, kuracjuszom i wszystkim z którymi miałem okazję współpracować od Prezydenta po Przewodniczących, Radnych i innych pracowników instytucji do których zwracałam się o pomoc w imieniu mieszkańców. Praca w radzie się zakończyła ale to nie koniec działań na rzecz Naszych Cieplic i regionu, zostało wiele spraw które jeszcze się toczą i jest wiele do zrobienia dlatego działam dalej i dalej jestem do Waszej dyspozycji. /Paweł Drewniak
~ 17-04-2019 20:55
Prezydent krytykuje Wydział Architektury?! A kto corocznie decyduje o przyjęciu wniosków mieszkańców o plany lub zmiany planów?! A kto decyduje o zakresie planu miejscowego i przedstawieniu go Radzie Miejskie do uchwaleniaj,czy to czasami nie on?! Dziwne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group