Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7199
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Uratowali życie człowieka – zostali wyróżnieni

Środa, 29 października 2008, 11:49
Aktualizacja: 11:49
Autor: TEJO
REGION: Uratowali życie człowieka – zostali wyróżnieni
Fot. KPP
Dyplomy i nagrody pieniężne dostali dwaj funkcjonariusze policji za bohaterską postawę podczas akcji ratunkowej. Najważniejszą nagrodą dla nich jest jednak wdzięczność człowieka, któremu uratowali życie.

Pod koniec września na trasie z Bogatyni do Zgorzelca doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Niezwłocznie na miejsce udało się dwóch zgorzeleckich policjantów: mł. asp. Dariusz Cyburt oraz mł. asp. Piotr Strykowski.

W miejscu kraksy zauważyli, że jeden z samochodów zaczyna się palić, a wewnątrz znajduje się uwięziony kierowca, który nie ma możliwości samodzielnego opuszczenia pojazdu. Natychmiast z narażeniem własnego życia wyciągnęli kierowcę oraz zaczęli gasić płonący samochód, który w każdej chwili mógł eksplodować.

Podczas uroczystego spotkania zastępca komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu insp. Bogdan Zuba podkreślił zaangażowanie i ofiarność nagrodzonych policjantów dziękując jednocześnie za wzorową postawę. Szef zgorzeleckich policjantów insp. Marek Kazimierczak zaznaczył, że nagrodzeni funkcjonariusze dali dowód wierności ślubowaniu, jakie złożyli wstępując w szeregi policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group