Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 2722
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Uratowała sąsiadów przed zatruciem czadem w Piechowicach

Wtorek, 27 listopada 2012, 11:32
Aktualizacja: 11:36
Autor: Angela
Gdyby nie reakcja lokatorki wielorodzinnego budynku w Piechowicach, która wezwała straż pożarną nie wiadomo, czym by się skończyło wczorajsze (26.11) pojawienie się o godz. 21.00 czadu w jednym z mieszkań przy ul. Teatralnej w Piechowicach. Strażacy ewakuowali z budynku 12 osób, przewietrzyli mieszkania i zakazali palenia w piecu do czasu przeglądu kominiarskiego.

- O godz. 21.00 do dyżurnego Straży Pożarnej w Jeleniej Górze zadzwoniła kobieta, która twierdziła, że czuje czad – informuje st. kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy KM PSP w Jeleniej Górze. - Mówiła, że jest jej słodko na języku i wyczuwa jakiś słodki zapach. Czad jest bezwonny i nie można go wyczuć, ale na miejsce pojechało sześciu strażaków, by sprawdzić tę sytuację – dodaje A. Ciosk.

Badania w mieszkaniu zgłaszającej nie wykazały żadnych szkodliwych substancji, jednak w mieszkaniu dwa piętra niżej, w którym palono w piecu, urządzenie do pomiaru czadu wykryło jego nieznaczne ilości. Strażacy podjęli decyzję o ewakuacji 12 osób, przewietrzyli pomieszczenia i zakazali korzystania z pieca do czasu wizyty kominiarza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group