Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10124
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK ŚLĄSKIe: Upił się i przyniósł… granat

Niedziela, 10 stycznia 2010, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: KAM
Nietypowy prezent wręczył swojej małżonce mieszkaniec Lwówka Śląskiego, kiedy pod dobrą datą (cztery promile) wrócił do domu. Przerażona kobieta widząc granat F1 z okresu II Wojny Światowej (zasięg rażenia ponad 200 metrów), powiadomiła policję.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Traugutta. Mężczyzna niefrasobliwie zaczął się chwalić znaleziskiem swoim dzieciom. Policjanci natychmiast przystąpili do działań powiadamiając straż pożarną i saperów z Bolesławca. Po przyjeździe policji na miejsce okazało się, że lwówczanin jest kompletnie pijany, a granat znalazł na polu.

Policjanci przez blisko dwie godziny zabezpieczali miejsce, w którym znajdował się granat. Po przyjeździe zespołu saperskiego z jednostki wojskowej w Bolesławcu okazało się, że niewybuch mimo upływu lat był w pełni sprawny i w każdej chwili mógł spowodować eksplozję.

Mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Został osadzony w policyjnym areszcie do momentu wytrzeźwienia. Teraz za nielegalne posiadanie amunicji grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group