Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6927
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Upił się i połamał nos na motorowerze

Czwartek, 25 marca 2010, 16:11
Aktualizacja: 16:11
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Upił się i połamał nos na motorowerze
Fot. Angela
Ogólnymi potłuczeniami i połamanym nosem przypłacił jazdę motorowerem po pijanemu 76 – letni mieszkaniec ulicy Wiejskiej w Jeleniej Górze. Na nierównościach drogi nie opanował pojazdu. O leżącym bezradnie mężczyźnie policję i pogotowie powiadomił przypadkowo przejeżdżający drogą inny kierujący.

Kierujący poza tym, że był pijany, nie miał też założonego kasku, co więcej: jechał w kapciach i wełnianej czapce. – Przed godziną 13.00 kierujący motorowerem jadąc ulicą Wiejską w stronę Konstytucji 3 Maja na prostym odcinku drogi na nierównościach zjechał na pobocze i przewrócił się.

Doznał urazu głowy. Z wstępnej diagnozy lekarza wynika, że złamał nos i został ranny w rękę. Silnie krwawił i został przewieziony do szpitala. Miał niemal promil alkoholu we krwi. – Kierujący odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym – mówi asp. Włodzimierz Maślak, z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W ostatnim czasie na drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów i cyklistów. Funkcjonariusze zapowiadają dla nich częste i drobiazgowe kontrole. Podają też kilka wskazówek jak jeździć by unikać wypadków i kolizji na jednośladach?

- Zacznijmy od trzeźwości, bo jest to największy problem. Czyli bezwzględna trzeźwość, trzeźwość i jeszcze raz trzeźwość. Żeby jeździć bezpiecznie pamiętajmy, że nie jesteśmy na drodze sami, że jeździmy tylko na dwóch kołach. Należy też pamiętać, że motocykl czy rower nie zatrzyma się tak jak samochód. Potrzebne jest dużo ostrożności i spostrzegawczości oraz dbania o siebie i innych. Nie wolno też wyprzedzać w miejscach niedozwolonych, nie wjeżdżamy na trzeciego, nie podjeżdżamy blisko aut, nie jeździmy blisko za samochodem czyli pamiętamy o zachowaniu bezpiecznej odległości między pojazdami – wymienia asp. Włodzimierz Maślak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group