Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6849
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uniwersytety w stolicy Karkonoszy?

Poniedziałek, 11 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Możliwość zmian nazw wyższych uczelni w Jeleniej Górze.

Uniwersytet Techniczny i Ekonomiczny: tak mogą wkrótce nazywać się zamiejscowe oddziały wrocławskich uczelni, które mieszczą się w stolicy Karkonoszy: Politechnika Wrocławska oraz Wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki Akademii Ekonomicznej.

Zmianę nazewnictwa umożliwi nowe, ustanowione w tym zakresie, prawo. Wspomniane uczelnie mają uprawnienia i kadry, aby nadawać absolwentom tytuł magistra. Istnieje też możliwość prowadzenia studiów doktoranckich.

O zmianie nazwy na razie może zapomnieć Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Kolegium Karkonoskie, największa wyższa uczelnia w mieście. Powód? Trzyletnie studia kończą się jedynie zdobyciem tytułu licencjata. Szkoła nie ma prawa nadawać tytułów magistra. Jej absolwenci muszą odbywać uzupełniające dwuletnie studia magisterskie w innych, większych ośrodkach akademickich.

Oddala się także coraz bardziej idea powołania Uniwersytetu Karkonoskiego. Głośno o tym było trzy lata temu przy okazji opuszczenia przez wojsko terenów dawnego Centrum Szkolenia Radioelektronicznego. Spotkali się wówczas rektorzy trzech wspomnianych uczelni i wyrazili wstępną wolę utworzenia jednego dużego uniwersytetu na bazie istniejących szkół wyższych. Skończyło się jednak tylko na ustaleniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group