Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 5062
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uniwersytet Ekonomiczny rozpoczął rok akademicki

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 29 września 2017, 7:45
Aktualizacja: Niedziela, 1 października 2017, 6:42
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (28.09) w auli Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zainaugurowano nowy rok akademicki. Tradycyjnie, dokonano immatrykulacji studentów pierwszego roku. Były też wystąpienia władz uczelni oraz wykład prof. Jana Miodka.

Po przywitaniu zgromadzonych gości i pierwszych przemówieniach, dziekan wydziału przedstawiła sprawozdanie za rok 2016/2017. - Na WEZiT na kierunkach ekonomia, zarządzanie i turystyka oraz na studiach doktoranckich studiuje obecnie 853 studentów i doktorantów, w tym 573 na studiach stacjonarnych I i II stopnia, 194 na studiach niestacjonarnych I i II stopnia, 72 na stacjonarnych studiach doktoranckich, 14 na niestacjonarnych studiach doktoranckich. Na pierwszy rok studiów przyjęliśmy 337 studentów i doktorantów – mówiła dr hab. Elżbieta Sobczak. Była też mowa o wyróżnieniach ze strony Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz o 4. miejscu w Polsce kierunku ekonomia na WEZiT w rankingu Perspektyw. Ponadto kierunek turystyka znalazł się na 4. miejscu w Polsce w rankingu Wiadomości Turystycznych (najlepszy na Dolnym Śląsku).

Z kolei rektor Uniwersytetu mówił o pięciu najważniejszych inicjatywach, które uczelnia podejmuje. - Kontynuujemy projekt badania opinii studentów. To absolutnie strategiczne przedsięwzięcie – to być, albo nie być uczelni – podkreślił prof. zw. dr hab. Andrzej Kaleta deklarując odpowiednie wykorzystanie wiedzy pozyskanej z opinii studentów. Była też mowa o indywidualizacji ścieżek kształcenia i studiowania – uczelni udało się pozyskać 5 milionów złotych na staże. Rektor wspomniał też o inkubatorze przedsiębiorczości, który dzięki studentom ma być wsparciem dla przedsiębiorców. - Czwartą kwestią jest włączenie przedsiębiorców w kształtowanie profilu uczelni. Różne próby mieliśmy, ale tym razem tworzymy Radę Przedsiębiorców i na Dolnym Śląsku nikt nam nie odmówił. Chcemy w tym elitarnym gronie kształtować przyszłość naszej uczelni jako uczelni biznesowej – powiedział A. Kaleta. Ostatnią z inicjatyw ma być wprowadzenie profesjonalnego systemu controllingu.

Mamy ośrodki akademickie, które mają swoje doświadczenie. Pewnie lekko im nie będzie, bo niż demograficzny, z którym boksujemy się od gimnazjów i szkół średnich dojdzie do szkół wyższych, ale jeżeli będą dość atrakcyjne i innowacyjne, to przyciągną studentów – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

W trakcie inauguracji roku akademickiego był też czas na wystąpienie przewodniczącej Samorządu Studenckiego, wręczenie nagród i wyróżnień oraz wykład inauguracyjny prof. dra hab. Jana Miodka pt. „Polszczyzna lat 1918-2018”.

Na zakończenie miała miejsce część artystyczna z występami muzyków operowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

kazimierzp 29-09-2017 9:11
Nigdzie na zdjęciach nie ma dr Marka Obrębalskiego!?!
~cogito 29-09-2017 9:37
Fotograf dostał chyba polecenie te buzie polityczne ująć, a tam najważniejsi studenci:) Chciałem zobaczyć ich i tylko na kilku zdjęciach są a najlepsze wg mnie to zdjęcie nr 7 - czyli są mądre i piękne kobiety :) Współczucie budzi widok policjanta z wymalowanym zmęczeniem na twarzy - ale to bardzo stresujący zawód i odstresowywanie jest męczące, powoduje kaca...
~do 09:11 29-09-2017 9:59
na zdjęciach nie widać również innych wykładowców
~mr.T 29-09-2017 14:07
ukończyłem AE-UE 9 lat temu.. jakby nie własna inicjatywa i jakaś wewnętrzna chęć to bym pracował w banku za 2,5-3tys bo po tej uczelni na nic więcej człowiek liczyć nie może. Własna firma + tak jak pisałem chęć pozwala na lepsze zarobki ale do tego w zasadzie uczelnia potrzebna nie jest. Mimo wszystko lata na Nowowiejskiej dobrze wspominam :) PIWO
~Boss 29-09-2017 17:06
Drodzy studenci więcej ekonomii nauczycie się od pani która stragan prowadzi na rynku niż od tych leśnych dziadków
~Żenua! 30-09-2017 3:22
Uwaga! Gościem inauguracji był celebryta i autorytet mo...lny prof.Jan Miodek- agent SB o pseudonimie "Jam". Cóż, jaka uczelnia takie autorytety. Żenua! Tylko młodzieży szkoda.
~konkol 30-09-2017 11:48
Popieram to co pisze Boss z 17:06. A co do profesora Miodka, to lubię go. Gdyby coś grubo nabroił to byłyby jakieś papiery albo poszkodowani. Dzisiaj w szeregach PiS, i to posłów, jest więcej takich którzy mają nie zbyt czyste sumienie, I co? I nic!
~Max 30-09-2017 18:08
Żenua - zastanów co piszesz i wstydż się, bo nie słyszałeś wykładu - jeden z ciekawszych jakie od lat słyszałem. Wyobraż sobie, że ten Wydział to jeden z najlepszych w rankingach. Mój brat po UE dziś jest już dyrektorem w jednej z jeleniogórskich firm. Zawsze mówił,że to czego sie nauczył na UE zaprocentowało. Oczywiście w firmie uczył się praktyki, ale bez wiedzy z UE byłoby mu trudniej. Jak studiowałeś 8-10 lat to nie porównuj tego co dziś! Kiedy POLACY zrozumieją, ze Nas młodzieży nie interesuje przeszłość - mamy to gdzieś. Chcemy żyć tym co tu i teraz i co przed nami. To chore, ze w tym kraju leje się jad - dlatego moje pokolenie wyjeżdza stąd na potęgę. W Polsce zostaną żałośni staruszkowie, którzy nie potrafią zostawić przeszłości za sobą :-(
~Max 30-09-2017 18:13
Do mr T. - a co UE ma każdego prowadzić na ręke ??? Każdy sam kształtuje swój los. Mój brat skończył UE, miał dobre podstawy, poszedł do banku, potem do controlingu strategicznego, teraz jest dyrektorem finansowym. Uczy się stale, bo takie czasy - podyplomówki, kursy to dziś podstawa. A uczelnia nie ma Ci na tacy podać rozwiązania jak żyć. No i nie rozumiem krytyki pracy w banku za 2,5-3 tys. Ty jak widze jak Bańkowska 6 tys. to za mało. Szczerze, żenujący ten Twój wpis....ale cóż, powodzenia! Ah i polecam zajrzeć dzisiaj na tą uczelnię, bo zmiany w ciągu 9 lat znaczące, wiem co mówi brat, kończył lat temu 5, a kuzynka lat temu 10. Rok temu robiła podyplomówkę i bardzo chwaliła.
~qers 30-09-2017 21:40
niektórym się wydaje że studia, obojętnie jakie, powinny ich nauczyć pracy na każdym możliwym stanowisku. Niestety pracodawcy też tak myślą, że jak przyjmą gościa po studiach to już w pierwszym dniu powinien pracować jak stary wyjadacz. Błąd. Studia powinny rozwijać, uczyć zdobywania wiedzy, rozszerzać horyzonty w danej dziedzinie itd. po to żeby absolwent miał większe szanse na poradzenie sobie na rynku pracy. GDyby chodziło tu tylko o przyuczenie do zawodu to sorry, ale żeby pracować w banku na obsłudze klienta, w magazynie, księgowości, czy gdziekolwiek to zazwyczaj wystarczy kurs lub szkolenie zorganizowane przez pracodawce trwające od kilku dni do kilku tygodni, a nie pięcioletnie studia.
~yntelygent 1-10-2017 16:27
Niestety, czerwona kasta na wyższych uczelniach ma się dobrze. (patrz selekcja negatywna) Taki prof. Miodek vel TW "Jam" to standard. Okrągły Żłób, brak lustracji i dekomunizacji środowiska akademickiego pokutuje do dzisiaj. Co na to Dobra Zmiana?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group