Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8418
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Undergrandowo i alternatywnie w cieplickim „Norwidzie”

Poniedziałek, 31 października 2016, 8:07
Autor: Ewelina Zwolińska/Red
Jelenia Góra: Undergrandowo i alternatywnie w cieplickim „Norwidzie”
Fot. Bartek Tkaczyk
Slamy to nowe zjawisko kulturalne. Nie schlebia masowym gustom, nie ma facebooka, nie wie, co to instagram, nie idzie na łatwiznę. Kierowane jest odbiorców, którzy zainteresowani są poezją, też tą o lekkim zabarwieniu humorystycznym i muzycznym. VIII slam miał miejsce 28 października w holu Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida w Jeleniej Górze.

W halloweenowej atmosferze Wiktor Zajas brawurowo zaprezentował swój Manifest, Monolog – Protest, w którym ubolewał nad brakiem godnego siebie przeciwnika. Bo rzeczywiście kategoria „pół żartem – pół serio” obsadzona była tylko przez niego.

W kategorii wierszy anonimowych pojedynkowały się cztery teksty. Zwyciężył „Romantyczny wiersz”. Nowością było pojawienie się fraszek na nauczycieli. Publiczność zdecydowała, że laur zwycięzcy przypadł Wiktorowi Rzadkowskiemu z kl. 1c. Humor z fraszek został zrównoważony przez bardzo nastrojowe ballady Gabriela Włynia, który zaginał czasoprzestrzeń wokalem i grą na gitarze.

Gościem spoza szkoły była Alicja Sibik z „Handlówki”, autorka wiersza „Anioł”, który na poprzednim slamie zdobył drugie miejsce. Wisienką na torcie okazał się jednak tylko z początku rymowany wykład akademicki Angeliki Bojko - absolwentki „Norwida” na temat urojenia w matematyce.

Koordynatorzy projektu: Halina Lejczak , Ewelina Zwolińska, Justyn Bilski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group