• Poniedziałek, 20 stycznia 2020
  • Godz. 15:10
  • Imieniny: Fabiana, Sebastiana
  • Czytających: 7312
  • Zalogowanych: 21
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Umowy na inwestycje drogowe

Wiadomości: Mysłakowice
Czwartek, 8 sierpnia 2019, 11:24
Aktualizacja: Piątek, 9 sierpnia 2019, 6:38
Autor: WAC
Fot. WAC
W ostatnich dniach doszło do podpisania umów z wyłonionymi w drodze przetargu wykonawcami dwóch inwestycji drogowych na terenie gminy Mysłakowice, czyli odbudowy ulicy Łomnickiej w Mysłakowicach oraz ul. Tokarskiej w Bukowcu. Oba zadania uzyskały dofinansowanie ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

W przypadku ulicy Łomnickiej w Mysłakowicach komisja przetargowa spośród sześciu ofert wybrało propozycję cenową Sudeckiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Jeleniej Góry. Swoją prace wyceniło ono na 479 tysięcy złotych. W skład robót budowlanych przy odbudowie liczącego 612 metrów odcinka drogi wchodzi wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej wraz z podbudową i krawężnikami, poboczami i uzupełnieniem oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jednocześnie planowane jest przebudowanie istniejących zjazdów oraz elementów odwodnienia.

Wykonawcą przebudowy ul. Tokarskiej w Bukowcu jest konsorcjum firm: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych oraz Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne i Handlowe „COM – D” z Jawora. Jego oferta, opiewająca na kwotę 1 milion 242 tysiące złotych, okazała się najkorzystniejsza spośród sześciu, które wpłynęły do magistratu. W ramach inwestycji droga o długości 2214 metrów zyska nową nawierzchnię bitumiczną z podbudową i krawężnikami. Planowany jest również remont poboczy z uzupełnieniem oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przebudowanie istniejących zjazdów oraz elementów odwodnienia.

W obu przypadkach termin zakończenia prac określono na 15 listopada.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~🌈🦗 8-08-2019 12:02
Państwo z dykty PO wiecznie żywe. Tylko inwestycje drogowe, a dla ludzi to już nic. Tam gdzie rządzi PiS to mniej inwestycji drogowych i dbanie o ludzi.
~Kol 8-08-2019 12:06
do: ~🌈🦗 (12:02)
Ładnie to ująłeś. Tam gdzie rządzi PiS dbanie o ludzi (szkoda, że tylko o swoich) i brak inwestycji. Mieszkanie + nie działa, polskiego promu, samochodów elektrycznych i wielu innych obietnic nie ma. Miało być rozliczenie złodziei, a okazuje się, że PiS dawno wyprzedził w wydawaniu publicznych pieniędzy swoich poprzedników. A żadnego złodzieja nie rozliczono.
~sajmon 8-08-2019 14:56
do: ~Kol (12:06)
hmmm... No wiesz :) PO i nie tylko złodziej ludzie palcami wytykają i wskazują :) Co z tego skoro sądy i prokuratura nic z tego nie robi :) Za batonik czy kostkę masła ludzie siedzą :( A łapówkarze i złodzieje na większą skale mają miejskie układy i są nie tkalń :( Prawo działa tylko wobec słabych :( Celebry-ci i znajomi królików robią co chcą :(
~Michrou 8-08-2019 18:40
do: ~🌈🦗 (12:02)
Infrastruktura drogowa jest dla kogo, jak nie dla ludzi? Drogi są dla ludzi i dla gospodarki 2w1. Rozumiem, że w twoim mniemaniu ten kto robi coś dla ludzi, musi dawać każdemu hajs itp. w łapę? Tak jak w PRL, za starej ukochanej przez ten naród komuny? Żeby było śmieszniej, to Dolny Śląsk (i inne "bastiony PO", czyli zachód Polski) ma dofinansowanie z funduszu na drogi mniejsze prawie o połowę, bo PiS przeniósł fundusze na wschód, bo tam na nich głosują. Dbaniem o ludzi też jest służba zdrowia, a PiS w tym przypadku tak samo jak PO, tylko potrafi pudrować trupa. Polecam zapoznać się z raportem NIK, służba zdrowia nie dość, że jest krytycznie niedofinansowana, to jeszcze działa bez żadnego planu i strategii od 20 lat(!). Właśnie przez taką mentalność służba zdrowia dogorywa, bo przyjdzie matoł i powie, że dla ludzi to jest 500+, a nie jacyś tam lekarze i szpitale, a Polacy umierają na SORach.
~michał O. 8-08-2019 14:24
Ciągle remontują te same drogi, kilka tygodni później zrywają nowy asfalt i kładą kolejny - przecież My to widzimy. Szkoda tylko mieszkańców którzy od wielu lat mają jedynie nazwę ulicy i dojeżdżają do swoich domów ścieżkami polnymi, gmina dba o nich tylko podczas corocznych poborów podatkowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group