Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9660
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gliwice/ Jelenia Góra: Umowa z Piastem Gliwice czeka na podpisy. Galeria z meczu Piast–Legia

Czwartek, 9 października 2014, 21:19
Aktualizacja: 1:36
Autor: Przemek Kaczałko
Gliwice/ Jelenia Góra: Umowa z Piastem Gliwice czeka na podpisy. Galeria z meczu Piast–Legia
Fot. Tomasz Raczyński
Władze jeleniogórskiego klubu MKS Karkonosze oraz Piasta Gliwice dopracowały szczegóły umowy partnerskiej, w ramach której obie strony liczą przede wszystkim na korzyści wizerunkowe, ale nie tylko...

Inicjatorem współpracy między klubami z Jeleniej Góry i Gliwic jest członek zarządu biało-niebieskich Grzegorz Ciupka, który pełni też funkcję członka zarządu największego pracodawcy w naszym mieście - firmy DWS Draexlmaier.
- Kluby MKS "Karkonosze" Jelenia Góra i GKS Piast Gliwice zamierzają nawiązać na partnerskich zasadach współpracę, której celem będzie podnoszenie poziomu piłki nożnej w regionie i propagowanie pozytywnych wzorców rywalizacji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych - powiedział prezes biało-niebieskich Tomasz Kowalczyk.

W ramach współpracy, każdy Partner będzie w swoim regionie m.in. promował markę drugiego Partnera, powodując w ten sposób, że marka ta będzie bardziej rozpoznawalna zarówno w środowisku sportowym, jak i wśród lokalnej społeczności. - Chodzi o budowę pozytywnego wizerunku Klubu, który jest otwarty na współpracę, przyjazny dla zawodników i kibiców oraz profesjonalny w swoim działaniu - wyjaśnia prezes Karkonoszy.

- Piastowi również zależy, żeby w ten sposób pozyskać dodatkowych kibiców i sympatyków spoza Górnego Śląska, tak jak to ma miejsce w przypadku innych klubów ekstraklasowych, których tradycje piłkarskie są jeszcze większe niż tradycje Piasta Gliwice. Dla Karkonoszy to szansa na czerpanie z doświadczeń profesjonalnego klubu piłkarskiego - kontynuuje Tomasz Kowalczyk.

- W ramach współpracy będzie też realizowane wiele innych działań, o których poinformujemy w stosownym momencie, czyli po oficjalnym podpisaniu porozumienia. Powinno to nastąpić do końca października 2014 - dodał prezes biało-niebieskich.

Oprócz współpracy szkoleniowej, czy promocyjnej Kluby w miarę możliwości będą rozgrywać między sobą towarzyskie spotkania pierwszych drużyn. Wydaje się, że to, kiedy zobaczymy ekstraklasowego Piasta na stadionie przy ul. Złotniczej to głównie kwestia dogrania terminów.

Przy okazji spotkań przedstawicieli obu drużyn, dzięki uprzejmości Grzegorza Ciupki, Tomasza Kowalczyka oraz władz gliwickiego Piasta - dziennikarze Jelonki mieli okazję być świadkami historycznego meczu ekipy z ul. Okrzei 20, bowiem po raz pierwszy w swej historii gliwiczanie pokonali warszawską Legię (3:1). Mistrz Polski trzykrotnie po indywidualnych błędach nadział się na kontry wykończone przez Kamila Wilczka. W końcówce Legioniści zdobyli bramkę honorową (Duda), ale na więcej zabrakło czasu. Cały mecz na trybunach spędził Miroslav Radović, a także... Janusz Korwin-Mikke, który dołączył do "młynu" Piasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
524
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group