Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 13025
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Umowa na nowe autobusy podpisana

Sobota, 16 grudnia 2017, 8:16
Aktualizacja: Niedziela, 17 grudnia 2017, 8:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Umowa na nowe autobusy podpisana
Fot. Przemek Kaczałko
Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego sp. z o.o. podpisał wczoraj (15.12) z przedstawicielem firmy MAN, umowę na dostawę 15 nowych autobusów, które w przyszłym roku pojawią się na jeleniogórskich ulicach. Docelowo,w 2018 roku flota MZK ma się wzbogacić o 20 pojazdów.

W siedzibie miejskiego przewoźnika podpisano pierwszą z trzech planowanych umów. Na jej mocy w lipcu 2018 r. na jeleniogórskie drogi ma wyjechać 15 autobusów niskopodłogowych "Euro 6" marki MAN, które mają być wyposażone m.in. w sieć wi-fi, gniazdka do ładowania prądu i klimatyzację. Jak podkreśla prezes Jerzy Wolski, gdy tylko zostaną dostarczone nowe pojazdy - te najstarsze zostaną wycofane z floty. - Nowe autobusy będą miały po 90 miejsc, w tym 26 siedzących - powiedział prezes MZK. - Jak zdążymy, to jeszcze w tym roku, albo na początku stycznia - podpiszemy umowę z firmą Volvo na trzy hybrydy, a na początku stycznia przyszłego roku otwieramy oferty na dwa autobusy przegubowe - dodał J. Wolski.

Przedstawiciel producenta autobusów zapewnia, że mimo "żniw na rynku" (wiele samorządów zamawia obecnie autobusy polskiej produkcji), zdążą zrealizować zamówienie. - Takich przetargów jest bardzo dużo. Żniwa to jest mało powiedziane - przyznaje Krzysztof Gawroński, dyrektor sprzedaży w firmie MAN.

W sumie 20 nowych autobusów to koszt ok. 20 milionów złotych, z czego 85 proc. jest dofinansowane ze środków unijnych. Dodatkowo przybędzie 15 biletomatów stacjonarnych oraz 4 nowe tablice elektroniczne na przystankach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
76
Jest nowy
11%
1-5 lat
13%
5-10 lat
14%
10-20 lat
49%
pow. 20 lat
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group