Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3114
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sobieszów: Uliczna sztuka na ścianach „Muflona”

Poniedziałek, 16 września 2013, 11:20
Aktualizacja: 12:03
Autor: mestra
Jelenia Góra/Sobieszów: Uliczna sztuka na ścianach „Muflona”
Fot. mestra
Kolejne spotkanie w ramach warsztatów artystycznych „Od muralu po animację”, przyciągnęło w weekend (14–15.09) stałą grupę młodych artystów w wieku od kilku do kilkunastu lat, którzy wraz z prowadzącymi – Stanisławem Szumskim i Grzegorzem Łoznikowem rozpoczęli tworzenie murali na jednej ze ścian budynku Miejskiego Domu Kultury „Muflon”.

Podczas weekendowego spotkania młodzi artyści przenosili na ściany budynku projekty, które podczas poprzednich spotkań tworzyli na kartkach. Zielona elewacja „Muflona” szybko zaczęła pokrywać się barwnymi ptakami, kwiatami czy tajemniczymi smokami, a dzieci z każdą chwilą coraz bardziej oswajały się z techniką malowania na ścianie i nanosiły na nią to, co przynosiła im wyobraźnia.

– Mamy nadzieję, że dzięki tym warsztatom uda nam się pokazać dzieciom różnorodność sztuki i zachęcić je do rozwijania talentów – mówi Stanisław Szumski. – Chcemy, aby zajęcia sprawiły im przede wszystkim dużo frajdy, a przy okazji, aby nauczyli się nowej techniki artystycznego wyrazu – dodaje Grzegorz Łoznikow.

– Warsztaty „Od muralu po animację” są cyklem zajęć, podczas których uczestnicy zgłębiają i doskonalą techniki malarskie oraz uczą się jak współtworzyć poklatkową animację, która stanie się efektem końcowym warsztatów – wyjaśniają organizatorzy.

Ostatnie spotkanie odbędzie się 12-13 października br. w godz. 12.00-17.00. Uczestnicy będą pracować nad nadaniem muralowi ostatecznego kształtu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy, których można dokonywać w sekretariacie MDK „Muflon”.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom – Pracownia Talentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1033
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group