Niedziela, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 1622
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uliczna sztuka na ścianach „Muflona”

Wiadomości: Jelenia Góra/Sobieszów
Poniedziałek, 16 września 2013, 11:20
Aktualizacja: 12:03
Autor: mestra
Fot. mestra
Kolejne spotkanie w ramach warsztatów artystycznych „Od muralu po animację”, przyciągnęło w weekend (14–15.09) stałą grupę młodych artystów w wieku od kilku do kilkunastu lat, którzy wraz z prowadzącymi – Stanisławem Szumskim i Grzegorzem Łoznikowem rozpoczęli tworzenie murali na jednej ze ścian budynku Miejskiego Domu Kultury „Muflon”.

Podczas weekendowego spotkania młodzi artyści przenosili na ściany budynku projekty, które podczas poprzednich spotkań tworzyli na kartkach. Zielona elewacja „Muflona” szybko zaczęła pokrywać się barwnymi ptakami, kwiatami czy tajemniczymi smokami, a dzieci z każdą chwilą coraz bardziej oswajały się z techniką malowania na ścianie i nanosiły na nią to, co przynosiła im wyobraźnia.

– Mamy nadzieję, że dzięki tym warsztatom uda nam się pokazać dzieciom różnorodność sztuki i zachęcić je do rozwijania talentów – mówi Stanisław Szumski. – Chcemy, aby zajęcia sprawiły im przede wszystkim dużo frajdy, a przy okazji, aby nauczyli się nowej techniki artystycznego wyrazu – dodaje Grzegorz Łoznikow.

– Warsztaty „Od muralu po animację” są cyklem zajęć, podczas których uczestnicy zgłębiają i doskonalą techniki malarskie oraz uczą się jak współtworzyć poklatkową animację, która stanie się efektem końcowym warsztatów – wyjaśniają organizatorzy.

Ostatnie spotkanie odbędzie się 12-13 października br. w godz. 12.00-17.00. Uczestnicy będą pracować nad nadaniem muralowi ostatecznego kształtu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy, których można dokonywać w sekretariacie MDK „Muflon”.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom – Pracownia Talentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Kiki2 16-09-2013 13:03
A ja nie chcę, żeby ktoś malował po mojej elewacji. Kto w ramach warsztatów tłumaczy dzieciakom gdzie wolno, a gdzie nie wolno uprawiać "sztuki"? Kiedyś jeden "artysta" wysmarował Bramę Wojanowską
~ 16-09-2013 14:56
no i gites!
~ 16-09-2013 19:31
ależ to jest bardzo pozytywne, widać, że te dzieciaki mają prawdziwą frajdę z malowania, a rysunki są fajne i we właściwym miejscu - na ścianie MDK, brawo za inicjatywę!!! nareszcie coś dla młodzieży!!!
~przeciwny 16-09-2013 21:20
MUFLONU raczej...
~pytek 17-09-2013 9:10
A czym się różni ta "sztuka", od tej która tam była przed remontem? Za ciężkie pieniądze przeprowadza się remont, montuje monitoring by uniemożliwić dewastację i proszę... Ściany jak były pomazane tak są, tylko tym razem za pozwoleniem dyrekcji. Ciekawe, że Tesco nie udostępnia dzieciom swoich elewacji. Cała akcja fajna, ale nie uczcie dzieci mazania po ścianach.
~? 17-09-2013 12:37
Wątpliwy rodzaj sztuki na elewacji za duże pieniądze. Ostatnio modne stały się te murale, ale czy to na pewno jest sztuka przez duże "S'. Moim zdaniem uczymy dz. wandalizmu, braku wyczucia i poczucia estetyki. Chyba większość ludzi woli ładna elewacje budynku , tym bardziej że co drugi dom w Jeleniej Górze pokryty jest takim lub innym muralem, do mnie to nie przemawia.
~ja 17-09-2013 16:30
Jaki wandalizm!!! To nie jest ani wandalizm ani wątpliwy rodzaj sztuki. To jest sztuka. Brakuje w naszym mieście murali. Brawo za odwagę pani Dyrektor. Bardzo to jest ładne i odróżniające obiekt kultury od innych ba...lnych elewacji.Bardzo byłabym zadowolona gdyby było takich miejsc więcej. To jest kształcenie estetyki i oswajanie ludzi ze sztuką.
~? 17-09-2013 17:09
I właśnie bazgrzące po murach małolaty mają uczyć społeczeństwo co to jest sztuka?
~-ja 17-09-2013 22:03
Nie małolaty tylko student i absolwent ASP. Pod ich kierunkiem powstały te prace. I właśnie oni - artyści-maja pokazywać czym jest sztuka, a uczyć powinna szkoła i rodzina.Jak to robi to widać po baaardzo niskiej kulturze estetycznej naszego społeczeństwa. Cała nadzieja w artystach.
~i ja 18-09-2013 9:11
Pochylę głowę nad tą sztuką, gdy znikną bazgroły z innych budynków. Mogę ostatecznie przyjąć do wiadomości, że po to, za unijne również pieniądze, zakryto jedne bazgroły, by pokryć je drugimi, mogę nie dyskutować na temat, jaką kulturę powinien promować dom kultury itp. Nie godzę się natomiast z tym, by pouczano mnie, że te bazgroły to sztuka, by oceniano nisko moją estetykę bo nie lubię pobazgranych ścian. O ile, nawet najbardziej kontrowersyjna rzeźba czy obraz, dają każdemu prawo wyboru - pójdę lub nie na wystawę czy do galerii, o tyle bazgroły na elewacjach nachalnie zmuszają do ich oglądania. Wolność, także artysty, kończy się tam, gdzie zaczyna się prawo drugiego człowieka. Chcę mieć prawo życia w czystym schludnym mieście!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group